Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » Uncategorized » İsrail’den engelliler için çözümler

İsrail’den engelliler için çözümler

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


CornellTech, Vanderbilt, Northwestern, Berkeley, UCI ve Solomon Schechter Westchester üniversite veliseinde okuyan Yahudi öğrenciler, altı TOM Makeathons’a hazırlanıyor. Üç günlük bu maratonda öğrenciler engelliler ile birlikte çalışacaklar ve yaşadıkları günlük sorunlarına çözüm bulmaya çalışacaklar. Buldukları çözümler geliştirilip tüm dünyadaki engellilerin kullanımına sunulacak. Jim Joseph Vakfı tarafından düzenlenen bu maraton, TOM: Tikkun Olam hareketinin son etkinliği olacak. İsrail, ABD, Kanada, Arjantin, Brezilya, Vietnam, Avustralya, Bulgaristan, Kazakistan ve İspanya’da aktif olan bu hareket Reut grup ve Schusterman aile vakfı desteği ile kuruldu.

Chair Call. Courtesy of Tikkun Olam MakersTOM’a dahil olan teknoloji uzmanları, stk, kaşifler, henüz çözülmemiş sosyal sorunları çözmek için çalışıyor. Dezavantajlı toplum ve devletlere öncelik veren grup, Yahudilikteki Tikkun Olam; dünyayı tamir et, değeri yerine getirmek için çalışıyorlar.

Daha önce Nazareth, Tefen, the Bay Area, San Diego ve Haifa’da düzenlenen Makeathon’lara altı kez katılan Oded Shorer, “Engelli kişi ile ihtiyaçlarını konuşmak, onun hayatında bir değişiklik yapacağını bilmek, onun gülümsemesini ve memnuniyetini görmek, birçok farklı kişiye bu sayede yardımcı olacağını bilmek ve bunun bir parçası olmak. İşte bu yüzden buradayım,” diyor. TOM ilk olarak 2014 yılında faaliyetlerine başladı. Küresel bir hareket olan TOM engellilerle bir araya gelerek, göz ardı edilmiş ihtiyaç ve sorunlarını gidermeyi hedefliyor.

 


1 Comment

  1. Adem Yener says:

    YAŞASIN BÜYÜK İSRAEL VE ONA HİZMET EDENLER.Benim güzel ülkem benim güzel insanlarım Musevi kardeşlerim Dünyada hiç kimse musevi kardeşlerim kadar yetenekli zeki ve hırslı değillerdir.Neden? Irk üstün olan bir ırk Dünyada benim kardeşlerim kadar üstün ırk yoktur.YAŞASIN BÜYÜK İSRAEL VE ONA HİZMET EDENLER.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: