Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » İngiliz yardımlarının teröre yan etkileri

İngiliz yardımlarının teröre yan etkileri

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


It comes after a Mail on Sunday investigation revealed the shocking ways in which the money was spent, including on this £8million palace built by Palestine, which has received £72million of foreign aid

Filistin’de inşa edilen 8 milyon £ ‘ya maloan sarayın 7.2 milyon £ ‘sı yabancı yardımlardan karşılandı

İngiltere’nin Filistinlilere yolladığı milyarlarca dolarlık yardımların yüzlerce masumu öldürmüş teröristlere maaş ödemek dahil nasıl kullanıldığı ortaya çıkarıldı. Şok edici bu bilgilere göre binlerce Filistinli teröristler -binlerce masum ve çocuk öldürmelerine rağmen- gelen yardım paralarından maaş aldıkları ortaya çıktı. Özellikle Avrupa’ya gerçekleşmiş saldırılarının etkisi henüz tazeyken bunun ortaya çıkması İngiltere’de öfkeye neden oldu. İngiliz vergi ödeyenlerinin paralarının bu yönde harcanmış olması üzerine tepkiler devam ediyor, İngiltere yararına kullanılması gerektiği konuşuluyor. İngiliz hükümeti dünyada hiç bir örneği olmadığı şekilde gelirinin %0,7’sini yabancı yardıma harcıyor. Bu dünyadaki en yüksek oran. Geçen sene 70 milyar sterlin borç almasına rağmen buna devam ediyor. İngiltere bu oranı kanunlaştıran tek G7 ülkesi. Ülkede bu konudaki tartışmalar devam ediyor. Yabancı yardım oranının düşürülmesi için kampanyalar başlatıldı “Bu deliliği durdurun!” kampanya başlıklarından sadece biri.
Filistinlilere 72 milyon pound yardım yapan İngilizler, Filistin Yönetimi Lideri Mahmud Abbas’ın 8 milyon poundluk saray yapmasıyla deliye dönmüş durumdalar. Gazze’yi ziyaret edenler çalışanların uzun sıralarda maaşlarını almak için beklediklerini belirttiler. Bu kişilerin maaşları yabancı yardımlarla ödeniyor ancak onlar 2007’den beri çalışmıyorlar sadece maaşlarını alıyorlar. En az 60 bin kişi El Fetih için çalışmayı bırakmalarına rağmen halen maaş almaya devam ediyorlar.

 

kaynak: daily mail 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: