Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » İran ordusundan Kudüs’te bir kliniğe

İran ordusundan Kudüs’te bir kliniğe

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Bundan iki sene öncesine kadar İran ordusunda doktor olarak görev alan Shahab Davidfor iki sene önce İsrail’e göç ederek Kudüs’te bir klinikte çalışmaya başladı. Davidfor, İran halkının İsrail ile barış yapmak istediğini söyledi.iran dr

32 yaşındaki Dr. Shahab Davidfor İran’daki İsfahan lisesinden mezun olduktan sonra tıp okudu ve stajının ardından İran ordusunda 1,5 yıl görev aldı. İran’ın dindar ve İsrail düşmanı olduğu söylenir. Ancak Davidfor’un ailesi Müslüman komşularıyla huzur içinde yaşamış. “İran halkı çok naziktir. Arkadaşlarımın çoğu Müslümandı. Ancak bazı durumlarda bize ‘pis Yahudi’ diyenler de oluyordu.” “ablamın 25 yıl önce İsrail’e göç ettiğini de biliyorlardı ve bu onları rahatsız etmiyordu. 1,5 yıl Ordudaki klinikte hasta baktım.” Diye anlatıyor hayatını Davidfor.
Yahudi olduğu bilindiğinden arada bir casus olup olmadığı için bazı soruşturmalar yürütüldüğünü belirten Davidfor, bir keresinde Devrim Muhafızları üyeleri tarafından da sorgulanmış. “İsrail’deki ailemle ilişkimi sordular ancak daha sonrasında görevime devam etmeme izin verdiler.”
İsrail’e saldıracağız diyen liderlere kimsenin inanmadığını belirten doktor, liderlerin bu söylemlerine rağmen halkın İsrail ile barış yapmak istediğini söylüyor.
Son yıllardaki ekonomik zorlukları hisseden aile bu sebeple İsrail’e taşınmaya karar verdi. İran’ı çok özlediğini belirten Davidfor, artık Kudüs’te Romema kliniğinde görev yapıyor.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: