Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » İsrailli Shenkar Koleji dünyanın ‘en etkili’ beşinci moda okulu seçildi

İsrailli Shenkar Koleji dünyanın ‘en etkili’ beşinci moda okulu seçildi

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Business of Fashion Shenkar’ı New York ve Londra dışında en ilham verici okul seçti. Dünya genelindeki sıralamada ise en iyi 11. Okul seçildi.
shenkar
Ramat Gan’daki Shenkar Koleji Moda Tasarım departmanı dünyanın en ilham verici okulları arasında. Tüm dünyada ise 11. Sırada yer aldı.
Sıralama tüm dünyadan önemli moda enstitüsünün puanlaması ile elde edildi. Kriterler arasında eğitim programı, mezunların başarısı, mezuniyet sonrası endüstriye yaptığı katkı, uluslararası ödüller, öğrencilerin memnuniyeti ve öğrenci notları bulunuyor.
Shenkar bu kriterlere göre New York ve Londra dışında ‘ilham verici’ beşinci okul seçildi.
Business of Fashion editörünün Shenkar hakkındaki notları şu şekilde; Tel aviv gibi bir metropolde bulunan okul hem teknik hem de teorik eğitimi ders programına yansıtıyor. Dört yıllık Moda tasım lisans programı süresince küçük bir grup sınıf arkadaşı ve fakülte üyeleri ile birlikte çalışıyorlar. Konseptlerini açıklamak ve bitmiş projelerine vardıkları yolu anlatmak zorunlulukları var. Mezunlarının %83’ü ilk altı ay içinde iş bulabildiklerini söylediler.”

Alber Elbaz

Alber Elbaz

Okulun en başarılı ve tanınmış mezunu Alber Elbaz’ın olduğunu da belirten editör, Elbaz’ın Paris Lanvin’de tasarımcı olarak çalıştığını hatırlatıyor.
Ancak Shenkar’ın eksik bulunan yönleri de var; işletme ve pazarlama eğitimi eksik bulundu. Buna rağmen mezunlar moda dünyasına hazır bir şekilde mezun olduklarını belirtiyorlar.
Shenkar Dekanı Prof. Yuli Tamir bu yüksek derecelendirmeyi memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. “Bu daha öncesi görülmemiş uluslararası bir başarı, özellikle de moda dünyasında. Bölüm başkanı Lea Peretz ile, eğitim kadrosu, öğrenci ve mezunlarımızla gurur duyuyorum. Her biri bu prestijli ödülün bir parçası,” dedi.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: