Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » İsrail’in Tıp Dünyasına Kazandırdıkları

İsrail’in Tıp Dünyasına Kazandırdıkları

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Geçen yıl Forbes’un ‘dünyayı değiştiren en iyi on sağlık teknolojileri firmaları’ sıralamasındaki on firmanın 6’si İsrail’e ait.
İsrail high-tech’te dünya çapında tanınan başarıları ile biliniyor. İsrail aynı zamanda önemli bir sağlık sektörüne yönelik teknolojiler geliştiren bir ülke. Uzmanlara göre birkaç yılda Pazar payının milyar dolara ulaşması bekleniyor.

creative
Yatırım danışmanı OurCrowd’un kurucusu Jon Medved’e göre İsrail start-up’larına yatırım 2015 yılında 5 milyar doları aşmış durumda. Küresel teknoloji devleri İsrail’i sadece yeni fikirlerin yeşerdiği yer olarak değil, önemli bir Ar-Ge merkezi olarak görüyorlar. Waterloo, WatchDox’u satın alan Blackberry, Apple, Google, Samsung bu firmalardan bazıları.
Waze ve LiX gibi start-up’ların başarılarına ve alımlarına büyük dikkat çekildiyse de İsrail tıp konusunda ciddi başarılara da imza atıyor.
2012’deki bir araştırmaya göre 656 tıbbi araç üreten firma vardı İsrail’de. Bu alanda kişi başına patent konusunda İsrail dünya lideriydi. Bu sene bu rakam 725’e yükselmiş durumda. 1325 firma ise yaşamı iyileştirme konusunda çalışıyor.
“İsrail son 30-40 yılda tıp araştırmaları konusunda öncüydü. En iyi hastane ve tıp araştırma merkezleri var. Yeni birçok tekniği geliştirerek dünyaya kazandırdı. Laboratuvardan gerçeğe dönüşme hızı gayet yüksek,” diye anlatıyor BlueStar Global Inverstors. Pennsylvania Wharton School’dan Guy David’e göre başarının sırrı İsraillilerin yeni, var olmayan bir şeyi denemekteki istekleri,” diyor.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: