Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » İsrailli start-up Truva atı teknolojisini kullanarak kanserli hücreleri öldürüyor

İsrailli start-up Truva atı teknolojisini kullanarak kanserli hücreleri öldürüyor

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


doctors surgery

Tıbbi bir start-up olan Biosight, lösemi hastalarının kemoterapinin kötü yan etkilerinden etkilenmemelerini sağlıyor. BioSight’ın CEO’su Dr. Ruth Ben Yakar, araştırmalarının en az yan etki ile en iyi şekilde kemoterapiden yararlanılabildiğini ortaya koydu. “Kemoyu kullanma metodumuz beyin zararı, incelen kan hücreleri ev saç dökülmesi ile sonuçlanmıyor.”
Truva atı kemoterapi metodu sadece lösemi hastaları için kullanılmıyor. Ben Yakar bu metodun diğer kanser çeşitlerinde de işe yarayacağına inandığını belirtiyor. “Önemli olan kanserli hücrenin alerjik olduğu aminoyu bulmak ve onu kanserli hücrenin kendisini güçlendirecek bir şey olduğuna inandıracak şekilde paketlemek. Ama aslında onu yok edecek bir şey olacak.” Teknolojinin kanser tedavisinde çok önemli olduğuna belirtiyor Ben Yakar.

Biosight geçtiğimiz hafta Tel Aviv’de gerçekleşen Go4Israel konferansına katılan onlarca start –up’tan bir tanesiydi. İsrail’in en önemli yabancı yatırımcılarını bir araya getiren konferansta yatırımcılar ve start-up’larla ilgili konular tartışıldı. Konferansa Çinli yatırımcıların ilgisi özellikle dikkat çekiciydi. Çinli, Avrupalı ve Amerikalı yatırımcılar da Ben Yakar’ın tanıtımına büyük ilgi gösterdiler. Kemoterapi kanserin tedavisinde tek kullanılan metot olarak öne çıkıyor. Ancak Ben Yakar gibi bir çok uzman bunun en iyi metod olmadığını da söyleyeceklerdir. Ben Yakar’ın teknolojisi sağlıklı hücrelere dokunmadan hasta hücrelere ulaşıyor. Bu da vücutta daha az sorun çıkmasını sağlıyor. Biosight, MAerikan gıda ve ilaç merkezi FDA’ya da başvurdu.

 

kaynak:timesofisrael


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: