Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » 2015 yılının en gözde İsrailli girişimleri

2015 yılının en gözde İsrailli girişimleri

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Sıklıkla tartışmalara neden olsa da 2015 yılının teknoloji girişimlerine yapılan yatırımlar açısından oldukça bereketli bir yıl olması İsrailli girişimlerin de işine yaramış gibi görünüyor. Business Insider’ın düzenli olarak yayınladığı 20 Hottest Startups from Israel sıralamasında da bu yıl 27 girişimin listelenmesi bu nedenle tesadüf değil.

Yatırım, büyüme hızları, ürünleri ve kurucu profilleriyle dikkat çeken girişimler alfabetik olarak şu şekilde sıralanıyor:

1. AngelSense: İsrailli girişimci Doron Somer’ın, bir bakıcı tarafından kötü muamele gören 17 yaşındaki otistik oğlu  Itamar’ın güvenliği için geliştirdiği sistem, özel bakıma ihtiyacı olan çocuklar için GPS ve ses izleme çözümü sağlıyor.

solution

2. CheckMarx: Haziran ayında 84 milyon yatırımla aldığı toplam yatırım miktarını 92 milyon dolara çıkaran unicorn, geliştirilen uygulamaların güvenlik açıklarının giderilmesini sağlıyor. Gerçek zamanlı olarak saldırıları engelliyor ve yazılımı onarıyor.

checkmarx_screenshot2

3. CoroNet: Bir diğer güvenlik girişimi, Wi-Fi ve hücresel bağlantıları kullanan ve comjacking olarak bilinen saldırıları engelliyor.

CoroNet

 

3. DeepLink.me: Native bir mobil uygulama içindeki bir fonksiyon ya da spesifik bir sayfa için tıpkı bir web sayfası gibi URL oluşturulmasını sağlıyor.

tumblr_inline_ndr01neBC51rc5tl0

 

 3. Docady: Mobil uygulamasıyla resmi dökümanlarınızı yalnızca fotoğraflarını çekerek güvenli bir şekilde saklamanızı sağlıyor.

docady

4. Evolero: Etkinlik planlaması ve organizasyonu için tüm online servis ve araçları tek yerde sunuyor. Web sayfası hazırlayıp, etkinlik uygulaması geliştirebiliyor, kayıtlar ve katılımcı etkileşimi gibi farklı yönleri de kapsıyor servisi.

evolero-techsytalk-deck-liz-king-events-20-638

5. FairFly: Uçak bileti uygulaması bilet fiyatlarındaki dalgalanmaları takip ediyor. Yaptığınız bir rezervasyon için fiyatlar düştüğünde otomatikman size bildirim gönderiyor.

Fairfly-San-Fransisco-Coach

 

6. Fitness22: Sağlık ve fitness alanında koşu, kondisyon ve uyku kategorilerinde 10’un üzerinde uygulaması bulunan girişim, ücretli sunulan bu uygulamalardan yılda milyonlarca dolar kazanmayı başarmış. iOS üzerinde 30 milyon indirilme sayısını geçen uygulamalar, forma girmek isteyenler için eşiği düşüyor.

fitness

 

7. GlideYazı yerine video ile mesajlaşmanızı sağlayan uygulaması dünya çapında 20 milyon kullanıcıya ulaşan Glide, bugüne kadar 28 milyon dolar yatırım aldı.

glide-screenshots

8. IronSource: Geçtiğimiz Şubat ayında 105 milyon dolar yatırımla bu yıl unicorn statüsüne geçen girişimlerden biri ve adtech alanında faaliyet gösteriyor. Mobil uygulama geliştiricileri, cihaz üreticileri ve operatörlere reklam hedefleme platformu sunuyor.

ironsource

9. Lighttricks: Kim Kardashian’ın selfie düzenleme uygulaması olarak tanınan Facetune‘un geliştiricisi. Dünya çapında 4 milyon ücretli kullanıcıya ulaştığı belirtilen uygulamayla birlikte kendi mobil reklam yazılımını da geliştirdi. Yakın zamanda 10 milyon dolar yatırım aldı.

mistermobile-Lightricks-Ltd-Facetune-for-iPhone-iPod-iPad-Apple-iOS

10. MapMe: Kod yazmayı bilmeyenlerin istediği haritayı ücretsiz bir şekilde oluşturmasını sağlıyor. 30 ülkede kullanılan MapMe’yi kullananlar arasında daha önce incelediğimiz MappedinIsrael de yer alıyor.

mapped-in-israel-e1435131645137

Kaynak: Webrazzi


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: