Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » İsrailli start-up’lar kapışılıyor

İsrailli start-up’lar kapışılıyor

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


İsrailli iki start-up’ın her biri aynı günde çeyrek milyar dolara satıldı

microsoft adallom

Her yıl İsrailli start-up’lar milyarlarca dolara küresel firmalara, yabancı yatırımcılara ve İsrailli büyük firmalara satılıyor. Ancak bir günde yarım milyar dolarlık satış? Fakat bu hayal gerçekleşti. Supersonic ve Adallom aynı günde satıldı.
Microsoft Adallom’u 320 milyon dolara satın aldı. Mobil aplikasyonlara yüklenen bilgilere koruma sağlayan bir teknoloji üreten siber güvenlik firması Adallom’un bulut aplikasyonu ile bir güvenlik platformu oluşturuyor. 2012’de kurulan firma şimdiye kadar 49,5 milyon dolar fon elde etti. Eğer Adallom’un fiyat etiketi doğruysa, Microsoft’un şimdiye kadar satın aldığı en yüksek rakamlı İsrail şirketi oldu. Microsoft daha önce de Aorato, Equivio, N-Trig’i satın almıştı. Son satın almasıyla Microsoft’un İsrail’de bir siber güvenlik araştırma merkezi kurması da gündeme gelebilir.
Bu hafta satılan ikinci start-up ise Supersonic. 150-300 milyon dolar arasında ironSource’a satıldığı tahmin ediliyor. Satın alan firma İsrail’in lider online program dağıtıcısı. Firmanın Pekin, San Fransisco ve New York’ta da ofisleri var. Supersonic online oyunlarda kullanılan sanal para konusunda öncü bir start-up. Özellikle Facebook oyunlarında. 2008’de kurulan firma şimdiye kadar 23,2 milyon dolar fon elde etti. Ana yatırımcılarından biri Çinli yatırım firması SAIF Partners.
Bu hafta ayrıca mobil istatistik start-up’ı SimilarWeb de satıldı. Swayy tarafından satın alınan firma, 5 milyon dolara satıldı. Son altı ayda 54 İsrailli start-up 5,3 milyar dolara satılmış oldu.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: