Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » BM bağlantılı internet sitelerinde antisemitizm

BM bağlantılı internet sitelerinde antisemitizm

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Birleşmiş Milletler’e bağlı olan UNRWA (Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı) bağlantılı 12 Facebook sayfası, antisemitizm ve şiddete davet ediyor.

UNRW Ahmed Fathi Bader tarafından paylaşılmış bir ileti

UNRWA yetkilisi Mohammed Abu Staita tarafından paylaşılmış bir ileti

UN Watch yeni bir rapor hazırladı. Bu rapora göre Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı olan UNRWA (Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı) yetkililerinin kullandığı 12 Facebook sayfası (resimleri altta görebilirsiniz) açıkça antisemitizm ve teröre davet çıkarıyor. UN Watch, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve UNRWA Başkanı Pierre Krähenbühl’ü bu kişileri görevden çıkarmaya ve yaptıkları yayınları kınamaya davet etti. UN Watch ayrıca konu ile ilgili aralarında bağışçı devletlerin temsilcilerinin de bulunacağı bir araştırma komisyonu kurulmasını ve UNRWA’da süren ırkçılık ve şiddete teşviğin durdurulmasını talep etti.

un watch photo2

UNRWA yetkilisi Ramy Alshorbasy ‘nin paylaşımı

İsviçre merkezli bağımsız bir denetleme örgütü olan UN Watch direktörü Hillel Neuer, “UNRWA okul müdürleri, öğretmenleri ve çalışanlarının antisemit ve terörü teşvik eden resimler paylaşması, ırkçılık ve şiddetin UNRWA’nın bu konuda ciddi bir adım atması gerektiğini gösteriyor. Bunun gömülmesi değil, yok edilmesi gerekir, tıpkı UNRWA sözcüsü Chris Gunness’un bu tür nefret söylemini yayan gazete ve STK’ların boykot edilmesi gerektiğini vurguladığı gibi,” dedi.

UNRW yetkilisi

UNRW yetkilisi Abed Abuashraf tarafından bir paylaşım

Neuer ayrıca, “BM bu iğrenç facebook paylaşımlarının sahiplerinin kendilerini UNRWA yetkilileri olarak tanımladıklarının farkına varması gerekir. Bu durum uluslararası sivil ve siyasi haklar beyannamesine ters düşmekte. Buna göre ‘ayrımcılık, düşmanlık ve şiddete teşvik etmek’ ciddi bir suçtur. UNRWA inkar politikasından vazgeçmelidir. Bu kişilerin sorumlu tutulup hemen kovulmaları gerekir,” dedi.

UNRW tarafından Nasreen Hammoud paylaşım

UNRW yetkilisi Nasreen Hammoud tarafından paylaşım

Şiddet ve antisemit paylaşımları nedeniyle kovulması gereken UNRWA yetkililerinden bir tanesi Ahmed Fathi Bader. Kendisini UNRWA’ya bağlı bir okulun müdürü olarak tanıtıyor. Bader, ‘Yahudilerle işbirliği yapan bir hainin öldürülmesini’ destekleyen, onu ne kadar ‘mutlu’ ettiğini söyleyen bir yorum da yaptığı paylaşımları ile dikkat çekiyor. “Yazıklar olsun onlara bu hayatta ve acı veren bir ceza gelsin öteki hayatlarında.” Bu olay Amnesty International ve diğer insan hakları kuruluşları tarafından şiddetle kınanmıştı.

UNRW yetkilisi Fala Sala tarafından paylaşım

UNRW yetkilisi Fala Sala tarafından paylaşım

kaynak: unwatch


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: