Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Yüzünüzü latte’nizde görmek ister misiniz?

Yüzünüzü latte’nizde görmek ister misiniz?

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


coffee-anniversary
Tecrübeli bir cafe’de latte’nizin üstünde yaprak veya kalp şeklini görebilirsiniz. Ama size “seni seviyorum” veya “mutlu yıllar” yazabilir mi köpükle? Ya müşterinin resmini çizebilir mi? Yeni İsrail icadı olan Ripples kahve için köpük printer’ı ile yapabilir. Ripples ile sadece kahve değil aynı zamanda bir sanat eseri de alırsınız diyor üretici SteamCC şirketinin CEO’su Yossi Meshulam.
SteamCC hem teknoloji start-up’ı hem de bir tasarım ofisi. Bu icadın kahve makinesinden sonra bu pazardaki en önemli icat olduğu söyleniyor. Mürekkep yerine kahve ekstresinden üretilen Ripple Pods kullanarak gerçekten “basılmış” köpük ile kahveler süsleniyor.

Kullanıcı dokunmatik ekrandan beğendiği desen veya yazıyı seçiyor ve makine fincandaki kahvenin üzerine köpükle bu şekli “basıyor.” Ve tüm bu operasyon sadece 10 saniye alıyor. Bir kahvenin yapımı 1-2 dakika aldığından Ripple’in ihtiyacı olan birkaç saniye hoş karşılanıyor.
Ripple reklamcılar, organizatörler, restoranlar ve havayolları için yeni ufuklar açıyor. Geçen hafta New York’ta bir fuarda tanıtılan Ripple Lufthansa ile anlaşma sağladı. Hava yolu şirketi Ripple’ı birinci sınıf ve business uçuşlarında kullanacak.
Birçok farklı tema içeren Ripple’da kendi tasarımını veya logonu kullanmak da mümkün. Eylülde teslim edilmeye başlanacak makinenin fiyatı 999 dolar. Bir de aylık 75 dolar servis, kütüphaneye üyelik bedeli hizmet bedeli var.

coffee-football-635x357


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: