Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Michael Douglas’a İsrail’den Büyük Onur

Michael Douglas’a İsrail’den Büyük Onur

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Dün akşam Yafo bulunan Peres Barış Merkezinde düzenlenen törende; bir önceki Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Yahudi Ajansı Başkanı Natan Sharansky ve Amerikalı aktör Michael Douglas ‘Yahudi Sesler Barışı Konuşuyor’ isimli panelde bir araya geldiler.

Peres Center/Israel Sun Michael Douglas at Peres Center for Peace: 'Jews should come to Israel and feel Israel' At a discussion entitled "Jewish voices talk peace", Douglass discussed BDS, the Iranian nuclear threat and the importance of Jews to visit Israel. Former President Shimon Peres and actor Michael Douglas appeared on Wednesday in front of hundreds of young Jewish leaders at the Peres Center for Peace in Jaffa and addressed issues such as the attempts to boycott Israel and the Iranian nuclear threat. In a discussion entitled "Jewish voices talk peace", during an event surrounding the Genesis Prize, with the participation of Peres, Jewish Agency Chairman Natan Sharansky and Douglas, the actor said: “I am a UN ambassador for peace and I would like to say that from my experience the biggest problem in the world are nuclear weapons." îéëàì ãâìàñ å ùîòåï ôøñ , ðúï ùøðñ÷é

Douglas ve Peres

Dünyanın her yerinden birçok üst düzey davetlinin katıldığı panelde son günlerde gündeme gelen İsrail’e boykot ve İran’ın nükleer tehdidi gibi konular da gündeme geldi.

Başbakanlık Ofisi ve Yahudi Ajansı’nın birlikte düzenledikleri, Yahudiliğe ve İsrail’e yakınlıklarını diğerlerine aşılamaya çalışan kişilere verilen Genesis Ödülünü bu sene almaya hak kazanan Michael Douglas konuşmasında; “Ben bir BM Barış elçisiyim, tecrübelerimle sabittir ki şu anda dünyada en büyük sorun nükleer silahlanmadır.”

“Belki İsrailli değilim ama İsrail’i boykot etme girişimlerini büyük bir endişe içinde takip ediyorum ve bu durumu hiç onaylamıyorum.Umarım Knesset’teki(İsrail Parlementosundaki) partiler bu olayın bir an önce önüne geçerler.”

Douglas ve Peres panelde konuşurlarken

Douglas ve Peres panelde

Douglas konuşmasının devamında; “Her zaman için, Yahudilerin İsrail’de yaşamasa da İsrail’e olan bağlılığına hayran olmuşumdur.Hepinize tavsiye ediyorum ki kendi Yahudi kimliğinizi bulun ve ondan vazgeçmeyin.” dedi.

Panelden başlamadan önce Peres Douglas’a Peres Barış Merkezini gezdirdi.Ticari,askeri ve girişimcilik konularında fikir alışverişinde bulundular.

Yafo’yu gezen ve çok beğenen Douglas; Yafo’daki İsraillilerin ve Arapların birlikte uyum içinde yaşamalarına hayran kaldı.

92 yaşındaki Peres’in 70 yaşındaki Douglas’a “sen daha bebeksin, önünde uzun bir gelecek var.” diye hitap etmesi gülüşmelere neden oldu.

Bu akşam ünlü aktör Douglas’a Başbakan Netanyahu tarafından Kudüs Tiyatro Salonunda Genesis Ödülü büyük bir törenle takdim edilecek.

Michael Douglas'ın oğlu Dylan geçen sene Barmitva sını yapmıştı  kirk Doglas ile beraber

Dylan geçen sene Barmitva sında babası Michael Douglas ve dedesi Kirk Doglas ile beraber


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: