Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Apple, İsrail’deki AR&GE Merkezini geliştirmeyi planlıyor

Apple, İsrail’deki AR&GE Merkezini geliştirmeyi planlıyor

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Açılışından henüz birkaç ay geçmişken Apple, çalışanlarının daha rahat çalışabilmesi için Herzliya’daki ofisini büyütmeye karar verdi. Yeni işe alımlara başlamayacağı, Nisan ortasında satın aldığı dijital fotoğraf start-up’ı Linx personelini şirkete yeni kattığı verilen bilgiler arasında. Öte yandan Apple’ın yakın gelecekte işe alımlara başlayacağı tahmin ediliyor.

Herzeliya'daki Apple Ar&Ge Merkezi

Herzeliya’daki Apple Ar&Ge Merkezi

Bunun başlıca sebebi ise Apple Watch’taki düşük pil gücü ve kullanıcı uygulamaları ile ilgili şikâyetlere odaklanmak olabilir. Apple’ın web sitesine göre Apple Watch projesi için 600 elemana ek olarak çoğunluğu mühendis 73 yeni eleman aranıyor. Bu elemanlar daha çok Kaliforniya’daki merkez için isteniyor ancak İsrailli mühendislerin de bu işe alımlarda dikkat çekeceği ve diğer uluslararası şirketlerde olduğu gibi bu işlere yönlendirilecekleri tahmin ediliyor.
Şubat ayında İsrail’deki AR&GE merkezini ziyaret eden Apple CEO’su Tim Cook İsrailli çalışanlarını övmüş ve İsrailli mühendislerin bilişim teknolojilerindeki becerilerinin Apple’ı İsrail’e getirdiğini vurgulamıştı.
Apple’a göre İsrail’deki merkez şirketin en çevreye duyarlı binası ve İsrail’deki en ‘yeşil’ bina. Güneş panelleri binanın tüm sıcak suyunu sağlıyor, akıllı aydınlatma sistemi ile elektrik kullanımı %25 daha düşük. Klima sistemi ise benzerlerinden %40 daha az enerji harcıyor.
Apple İsrail’deki AR&GE merkezini, Hayfa merkezli hafıza kartı üreten Anobit firmasını satın almasının ardından 2012’de açtı. Firma daha sonra 2013’te teknoloji firması PrimeSense’i bünyesine kattı. Apple’ın İsrail’de 700 çalışanı var ve çoğunluğu İsrailli. Uygulama araştırma firması Vision Mobile’e göre İsrail’deki uygulama endüstrisindeki en az 20 bin iş iOS bağlantılı.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: