Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Ronit Elkabetz, Cannes’da Jüri Başkanı

Ronit Elkabetz, Cannes’da Jüri Başkanı

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


RE

İsrailli ünlü aktris ve yapımcı Ronit Elkabetz, bu sene 68’incisi düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nde (13-24 Mayıs) Uluslarası Eleştirmenler Haftası’nda jüri başkanı olacak.

1964 yılında Beerşeba’da doğan sanatçı yaşamını Paris ve Tel Aviv arasında sürdürüyor. Ülkesindeki birçok yapımcının ilham perisi olan sanatçı, her rolü başarı ile canlandırıyor.

Başrolünde genç sanatçı Dana Ivgy ile beraber oynadığı, Keren Yedaya’nın yazıp yönettiği “Or”, 2004 yılında Uluslarası Eleştirmenler Haftası jürisi tarafından seçildi ve Caméra d’Or Ödülünü kazandı. Fransız yönetmen André Téchiné ile birçok filmde birlikte çalıştı. 2008 yılında, yönetmen kotuğunda oturduğu “7 Days (Shiva)”nın uluslararası prömiyerini Uluslarası Eleştirmenler Haftasında yaptı.

Amaçları ticari kaygı gütmeden yönetmenlerin ilk veya ikinci filmlerine de bu vitrinde yer sağlamak olan Eleştirmenler Haftası, 1962’de Cannes Film Festival’inin ilk paralel bölümü olarak Fransız Eleştirmenler Birliği tarafından başlatıldı. Bu sene 14-22 Mayıs arasında 54’üncüsü gerçekleşecek olan hafta esnasında üç ödül verilecek: Uzun metrajlı filmlerde Nespresso Grand Prize ve France 4 Visionary Award, kısa film Sony CineAlta Discovery Prize.

 


1 Comment

  1. Adem Yener says:

    YAŞASIN BÜYÜK İSRAEL VE ONA HİZMET EDENLER.Ben her zaman söylemişimdir DÜNYA NIN en yetenekli en başarılı ve en kabiliyetli insanları BÜYÜK İSRAEL DEN.YAŞASIN BÜYÜK İSRAEL VE ONA HİZMET EDENLER

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: