Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Geleceğin Whatsapp’ı Rounds’a büyük yatırım

Geleceğin Whatsapp’ı Rounds’a büyük yatırım

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Son altı ayda kullanıcılarını iki kattan fazlaya çoğaltan canlı sohbet uygulaması Rounds’a Verizon ve Samsung gibi devlerden oluşan fondan 12 milyon dolar yatırım geldi. Üstelik fonun başında Whatsapp’ın tek yatırımcısı olan Sequoia Capital bulunuyor. Rounds CEO’su Dany Fishel’e göre uygulaması yeni bir Whatapp olabilir.

Rounds, Whataspp'ı tahtından edecek gibi

Rounds, Whataspp’ı tahtından edecek gibi

Sohbet grupları oluşturulan ve farklı kişilerle aynı zamanda sohbet etme imkanı veren uygulamanın Whatsapp’tan farkı sadece yazılı mesaj değil ses ve video da kullanılıyor olması. Bu özelliklerden etkilenen Samsung, Verizon gibi firmaların yanı sıra Rhodium ve Draper yatırım şirketleri Rounds’u Facebook gibi oyunlar ve etkinlikler de geliştirmesi için desteklemeye karar verdiler.
Sequoia Capital İsrail’in ortağı Shmil Levy Rounds’un diğer video sohbet programlarından çok farklı olduğunu ve yeni tür bir sohbet ortamı oluşturacağına inandığını söyledi. Son versiyonunda Rounds farklı sosyal ağlarda bulunan kişilerin de sohbet gruplarına katılmasına olanak sağladı. Günümüzde Rounds, tek platformlar arası sohbet uygulaması durumunda. Rounds’da Skype tarzı ses ve video görüşmeleri mümkünken anında yazıya da geçilebiliyor. Planlanan sosyal aktiviteler ve oyunlar da eklendiğinde gerçek anlamda bir yaşam tecrübesine dönüşecek diyor Fishel.
2008 yılında kurulan Rounds, ilk olarak Facebook üzerinden yeni kişilerle tanışma uygulaması olarak başladı. Şu an dünya çapında 25 milyon kullanıcıya ulaştı. Samsung Doğu yakası Başkanı Hyuk Jeen Suh da Rounds’un video haberleşme ve eğlence sektöründe kendini öncü konuma getirdiğini söylüyor.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: