Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » Güvenlik » Kudüs’te bıçaklı terör saldırısı: iki polis yaralandı

Kudüs’te bıçaklı terör saldırısı: iki polis yaralandı

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Bu sabah erken saatte sabah namazından sonra dağılan kalabalık arasından kopan bir genç Arap  Kudüs Eski şehirdeki Lionsgate sınır kapısında görev yapan iki polisi bıçakladı.

Kudüs Eski şehirde meydana gelen olayda, bir Arap saldırgan sabahleyin erken saatlerde Lionsgate kapısında iki polisi bıçakladı. Açıklamalarda bulunan komiser yardımcısı ‘teröristi yakalamak ve tutuklamak elinden geleni yapacağız.’ dedi.

sinir polisleri

Eski şehir Lions Gate sınır kapısında görev yapan ve saldırıda bıçaklanan polislerden biri 19 yaşında ve boynundan yaralandı. Diğeri 35 yaşında elinden yaralandığı belirtildi. Yaralanan iki polis hemen Shaare Zedek Tıp Merkezi’nde tedavi altına alındılar.

Saldırgan eylemi gerçekleştirdikten sonra olay yerinden kaçtı ve saldırganı yakalamak için bütün sınır kapıları kapatıldı ve kontrol noktalarında şüpheliyi bulmak için harekete geçildi.

Yapılan ilk soruşturmada edinilen bilgiye göre, Zeytin Tepesi’nde sabah duasından sonra kalabalık  dağılırken saldırgan ilk olarak genç polisi yaraladığı daha sonra da onu etkisiz hale getirmeye çalışan sınır  polisini yaraladığı ortaya çıktı.

İlk müdahaleyi yapan Magen David Adom doktoru Haim Haimson ve askeri doktor Hanan Meir salıdırıya uğrayan polislerin bilincinin açık olduğunu ve ilk tedaviyi olay yerinde yaptıklarını kanamayı durdurduklarını ve pansumanı o anda yaptıklarını belirttiler.

Olay bölgesine gelen ve açıklamalarda bulunan  Kudüs Bölgesi Polis Şefi Moshe Adri ‘Bu çok ciddi bir terör saldırısıdır.Kudüs Polisi saldırganı yakalamak için elinden geleni yapacaktır.’


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: