Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » Israel » 11 yaşındaki Ayala molotof kokteylinin isabet etmesi sonucu ağır yaralandı

11 yaşındaki Ayala molotof kokteylinin isabet etmesi sonucu ağır yaralandı

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Vurulan kızın babası: Eşim geçen ay kurtuldu, bugün vurulduk.

Avner Shapira hastane yatağından kızı Ayala’nın ağır yaralandığı olayı anlattı. Doktorlar kızının hayatını kurtarmaya uğraşıyorlar.

11 yaşındaki Ayala molotof okteylinin isabet etmesi sonucu ağır yaralandı

11 yaşındaki Ayala molotof okteylinin isabet etmesi sonucu ağır yaralandı

Doktorlar, 11 yaşındaki Ayala Shapira’nın yaşamı için mücadeleye devam ediyorlar. Perşembe günü babası ile birlikte seyahat eden Ayala, Batı Şeria’daki El Matan yerleşim yerinin yakınlarında arabalarına atılan bir molotof kokteyli nedeni ile ağır yaralandı. Bir ay önce de benzer saldırıya maruz kalan annesi olaydan yara almadan kurtulmayı başarmıştı.

Çoğunluğu yüzünde, üst gövdesinde ve bacaklarında olmak üzere vücudunun % 30-40’da 3.dereceden yanıklar bununan küçük kızı babası ile hastanede tedavi ediliyor.

Avner, Maale Shomron ile yaşadıkları yer olan El-Matan yerleşkesinin keşiştiği yolda kızı ile seyahat ederken saldırıya uğramıştı. Bir ay önce aynı yol üzerinde özel aracı ile seyahat eden eşine benzer şekilde molotof kokteyli ile saldırıya uğramıştı. Bu saldırıda araç zarar görürken, eşi olaydan yara almadan kurtulmuştu.

Yaralı küçük kızın annesi Ruth “Ayala çok özel bir kız. Son derece akıllı bir çocuk, Bar-Ilan Üniversitesi’nde matematikte yetenekli gençler için yapılan bir programdan eve dönüyordu. Daha önce bize molotof kokteyli attıkları yerde, aynı saldırı gerçekleşti. O zaman bana düzenlenen saldırıda sadece araç zarar görmüştü. Bu kez araç alev aldı.

Ayala’nın dedesi “Memurlar, torunumun doğru bir şekilde davranarak, üzerindeki yangını söndürmek için yerde yuvarlandığını anlattılar. Araba tamamen yanana kadar yardım çağırma imkanı bulamadılar ve ambülans çağırmak için eve kadar yürüdüler.

Sheba Tıp Merkezi’nde Plastik Cerrahi Bölümü Direktörü Profesör Eyal Winkler, tıbbı personelin hemen resüsitasyon işlemleri gerçekleştirdiğini söyledi.

Profesör Winkler “Hayati tehlikesi var. Plastik cerrahlar ve pediatrik yoğun bakım ekibi onu tedavi etmeye devam ediyor. Onu ailesine sağlıklı bir biçimde geri döndürmek için her türlü çabayı sarfediyoruz.” dedi.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: