Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Hamas militanlarının İsrail topraklarına sızma görüntüleri Filistin sitesinde yayınlandı – (VIDEO)

Hamas militanlarının İsrail topraklarına sızma görüntüleri Filistin sitesinde yayınlandı – (VIDEO)

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Gazze’de yazın süregelen operasyon sırasında Hamas militanlarının İsrail topraklarına girdiğini gösteren İsrail Ordusuna (IDF) ait video bir Filistin sitesinde ve YouTube’da yayınlandı. Videoda İsrail ordusuna ait askeri pozisyon, yol ve ordu kodları da yer alıyor.

8 Temmuz’da Gazze-İsrail sınırının 1 kilometre kuzeyinden, denizden İsrail’e giren dört Hamas militanı öldürülerek planlarını durdurulmuştu. Sızdırılan videoda Hamas militanlarından bir tanesinin patlayıcı yüklü bir kemeri İsrail tankına yerleştirdiği ve kemerin patladığı görülüyor. IDF’nin basın açıklamalarında tanka yerleştirilen patlayıcılı kemer hakkında bir bilgi yoktu.
Video askeri bir harita görüntüsü ile başlıyor. Bölgede bulunan kameraların yerleri ve kodlarının gösterildiği haritadan sonra dalgıç kıyafetleri ile dört Hamas militanının denizden çıktığı görülüyor. Yeşillikli bir bölgede saklanan militanlar dalgıç kıyafetlerini çıkarıp saldırı hazırlıklarını tamamlıyorlar. Hallel yolunu aşan militanlara İsrail askerleri doğudan yaklaşıyor.
Bir Merkava tankı ve buldozer de bölgeye geliyor. Tankın arkasına geçen militanlar patlayıcı yüklü kemeri yerleştiriyorlar. Radyodan “İki numara, tanktalar ilerle, iki!” sesi duyulduğu gibi kemer patlıyor. Askerler yara almazken, tanka da bir zarar gelmiyor. Militanlar sahile doğru kaçarken tanktan, hava ile deniz kuvvetlerinden açılan ateşle öldürülüyorlar.
IDF yetkilisi, bu videonun sızdırılmasının ciddi bir hadise olduğunu, suçlunun yakalanıp hakkında soruşturma açılacağını ve bunun basına kapalı olacağını açıkladı.

infiltration


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: