Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hanuka Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hanuka Bayramı mesajı

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


T.C. Cumhurbaşkanlığı Hanuka Bayram Mesajı

“Musevi vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı’nı en samimi dileklerimle tebrik ediyorum.

Toplumsal, kültürel ve beşeri yapımızdaki çeşitliliği, Türkiye’yi bugünlere taşıyan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, dayanışmamızı ve muhabbetimizi artıran en büyük zenginliğimiz olarak görüyoruz.

Türkiye, bu zengin kültürel ve tarihsel mirasını şimdiye kadar nasıl özenle koruduysa, bundan sonra da aynı şekilde muhafaza edecektir.

Bu doğrultuda son 12 yıldır hayata geçirdiğimiz reformlarla, her vatandaşımızın, din, dil, ırk, etnik köken ve inanç ayrımına maruz kalmadan, eşit bireyler olarak, kendi kültür, gelenek ve inançlarını özgür bir şekilde yaşayabilmelerini temin etmenin çabası içindeyiz.

Tarihin en zor ve acı dönemlerinde kendilerine kucak açtığımız, asırlardır bu topraklarda, medeniyetlerin beşiği Anadolu’da, birlik, beraberlik ve karşılıklı saygı içinde yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız, hiç şüphesiz, Türkiye’nin asli unsurları arasında yer alıyorlar.

Musevi vatandaşlarımız, geçmişte olduğu gibi bugün de, mesleki, sosyal, akademik ve iş dünyasındaki başarıları ile ülkemize emsalsiz katkılar sağlamaya devam ediyorlar.

Yüzyıllardır sevinç ve ümitlerimizin yanı sıra kederlerimizin de ortak olduğunu unutmadan, kadim birlikteliğimizi muhafaza ederek ve 77 milyon el ele vererek geleceğe yürüyeceğimize, ülkemizin 2023 hedeflerini hep beraber gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum.

İdrak ettikleri bu müstesna günlerin, Musevi vatandaşlarımıza huzur, barış, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyor; tüm Musevilerin Hanuka Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, bu vesileyle bütün vatandaşlarıma en kalbi sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”

 

Kaynak: TCCB


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 388 other followers

%d bloggers like this: