Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Filistin televizyonu, sinagoga saldıran teröristleri ‘kurban’ olarak gösterdi

Filistin televizyonu, sinagoga saldıran teröristleri ‘kurban’ olarak gösterdi

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Filistin resmi televizyon kanalı, geçen hafta sinagoga saldırarak beş kişiyi öldüren iki teröristi şehit ve İsrail’in Filistinlilere karşı olan saldırganlığının kurbanı olarak tanıttı.

Haham Moshe Twersky, Aryeh Kupinsky, Haham Kalman Levine, Haham Avraham Shmuel Goldberg ve trafik polisi Zidan Saif’in hayatını kaybettiği sinagog saldırısının meydana geldiği 18 Kasım günü yapılan yayında, Kudüs’te son aylarda meydana gelen terör saldırılarını, İsrail’in masum Filistinlileri öldürdüğü olaylar olarak tanıttı.

Filistin Medya Takibi adlı kurumun raporuna göre, Filistin kanalının bir sunucusu olayları anlatırken ; “Netanyahu’nun politikalarına verilen son tepki, iki Filistinlinin işgalci polis tarafından Batı Kudüs’te öldürülerek şehit olması ile sonuçlandı.” diye belirtti .
Doğu Kudüs’teki Jabel Mukaber mahallesinde yaşayan iki kuzen Uday ve Hasan Abu Jamal, olay günü Bnei Torah Sinagogu’na ellerinde silah, balta ve kasap bıçakları ile girerek dua etmekte olan Yahudileri öldürdü. Polis olay yerine ulaşana kadar katliam birkaç dakika boyunca sürdü. Sinagoga ilk ulaşan trafik polisi Zidan Saifiki teröristlere ateş açarak saldırıyı durdurmaya çalıştı, kendisi de ağır şekilde yaralandı. İki terörist sinagog merdivenlerinde polis tarafından vuruldu, Zaid ise birkaç saat sonra hayatını kaybetti.
Kudüs’teki son olaylarda, İsraillilerin üzerine arabalarını sürerek öldüren ve daha sonrasında polis tarafından vurulan Filistinlilerin adlarını sıralayan Filistin televizyonu, onları şehit olarak tanıttı; “İşgal altındaki Kudüs’te, işgal güçlerinin halkımıza karşı giriştiği son saldırılarda, araba kazası sonrasında vurularak öldürülen şehitlerimizin adları şöyle…”

jerusalem teror attack

Oysa gerçekler şöyle: 22 Ekim’de, 22 yaşındaki Shaludi arabasını Yahudi yayaların üzerine sürdü. Hafif metro istasyonunun yakınında meydana gelen saldırıda 22 yaşındaki Karen Mosquera ve üç aylık Chaya Zissel Braun hayatını kaybetti. Saldırgan vurularak öldürüldü.
29 Ekim’de Abu Tor bölgesinden 32 yaşındaki Hijazi, Tapınak Tepesi aktivisti Yehuda Glick’i vurarak yaraladı. Saldırgan ertesi günkü baskında vurularak öldürüldü.
5 Kasım’da Akari arabasını farklı bir hafif metro istasyonuna doğru sürdü, iki kişi öldü, 13 kişi yaralandı. Saldırgan polis tarafından vurularak öldürüldü.
Netanyahu ve ileri gelen İsrailli bakanlar, Filistin Yönetimi’ni terör saldırılarını teşvik etmekle suçluyor.

 

kaynak: http://www.timesofisrael.com/palestinian-tv-presents-synagogue-terrorists-as-victims/#ixzz3KMeihdjI


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: