Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » Filistin » İsrail polisi, yılbaşı süsü yerine yüksek miktarda havai fişek ve silah ele geçirdi

İsrail polisi, yılbaşı süsü yerine yüksek miktarda havai fişek ve silah ele geçirdi

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


20 kasım 2014 günü Aşdod limanında ele geçirilen mühimmatlar

20 kasım 2014 günü Aşdod limanında ele geçirilen silahlar

Noel ışıkları yazan konteynerların içinden Doğu Kudüs’teki Filistinli isyancılara yollanan 18 bin havai fişek ve binlerce silah çıktı.
Polise ulaşan bir istihbarat bilgisine dayanarak Afula’daki bir depoda arama yapıldı. Üzerinde Noel ışıkları yazan konteynerların içinden 18 bin havai fişek, 5200 bıçak, 4300 Taser el feneri cihazı , 5 bin elektrikli şok aleti ve bin kılıç ele geçirildi. Polise göre bu olay yakın tarihte ele geçirilen bu tip en büyük silah stoku.
Polise göre, bu muazzam silah stoku, Doğu Kudüs’te polis ile devam eden çatışmalarda havai fişek, molotof kokteyli ve taş atan Filistinlilere yollandı. Çin’de yüklenip Ashdod Limanı’na gelen silahlar, Doğu Kudüs’teki Beit Hanina’ya teslim edilecekti. Yük, üç İsrailli Arap tarafından iki kamyon ile teslim alındı. Bu üç zanlı, şöförler ve depo sorumlusu Afula’daki bir depoda yakalanıp tutuklandı.
Bu haftanın başlarında, bir İsrail ordusu subayı Ramallah yakınlarındaki çatışmalarda Filistinli bir isyancı tarafından fırlatılan havai fişek ile yaralandı ve halen iki parmağını kaybetme tehlikesi yaşıyor.
Polis, güvenlik güçlerine karşı sıklıkla kullanılmaya başlanan havai fişeklere karşı mücadele için önlemlerini arttırıyor. Ekonomi bakanlığı ile bu ürünlerin satışlarına kısıtlama getirilmesi için bir ekip kurulması kararlaştırıldı. Geçen ay, polis Şefi Yohanan Danino, havai fişekleri tehlikeli patlayıcı olarak sınıflandırmayı önermiş ve bununla daha iyi mücadele edebilmek için istihbarat birimlerini bilgilendirmişti.

 

kaynak: http://www.timesofisrael.com/police-bust-massive-shipment-of-firecrackers-knives-bound-for-jerusalem/#ixzz3K5UXW1vS


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: