Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » İsrailli Veed.me, Google Doodle için video hazırladı

İsrailli Veed.me, Google Doodle için video hazırladı

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


googleberlinwallcover

Berlin Duvarı’nın yıkılışının 25. yıl dönümünde Google çok özel bir Google Doodle hazırladı. Doodle’lar, tatil günlerini ve yıl dönümlerini kutlamak, ünlü sanatçıları, kâşifleri ve bilim insanlarını anmak amacıyla Google logosunda yapılan eğlenceli, şaşırtıcı ve bazen de spontane değişikliklerdir.

9 Kasım günü yayımlanan doodleda ‘Berlin Duvarı’nın yıkılışının 25. yıl dönümü’ notu düşülürken, ayrıca duvarın yıkılış görüntülerinin olduğu bir video da eklendi. Videoda 1989 yılında yıkılan duvarın parçalarının bulunduğu 17 ülkeden şimdiki görüntüleri yer alıyor. Kısıtlı bir zamana sahip olan Kaliforniya’daki Google ekibi bu video için İsrailli video prodüksiyon platformu VEED.me’den destek aldı.

GoogleDoodle ekibi Berlin Duvarı’nın yıkılışı ile ilgili bir video hazırlama fikrini bulduktan sonra dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan Berlin Duvarı’nın parçalarını filmini en kısa sürede bir araya getirebilmek için İsrailli video üretim platformu VEED.me’ye başvurdu. Hızla müşterilerinin ihtiyaçlarına göre video üretimi yapan şirket bir hafta içerisinde 3 kıtada 17 ülkede uluslararası film ekibi kurdu.

Film okulundan yeni mezun 4 kişi tarafından 2012 yılında kurulan, VEED.me platformu müşterilerinden gelen projeleri gerçekleştirebilmek için çalışan dünya çapında 2.000’ yakın kameramandan oluşuyor. VEED.me reklamdan kısa filme kadar her çeşit video hazırlıyor.

Hornung, platformun kurulma nedenini şöyle açıklıyor: “Sevdiğimiz işi yapmak yerine garson ya da barmen olarak çalışma zorunda kaldık. Biz, sadece bizim gibi film yapımcıları ve kameramanların kolayca iş bulmalarını sağlamak için değil, aynı zamanda işletmelerin uygun fiyatlarla video prodüksiyon hizmetlerine erişebilecekleri bir yer yaratmak istedik.”

kaynak:nocamels


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: