Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Indie City Festivali

Indie City Festivali

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Picture1

Kudüs’te şehir merkezinde düzenlenecek olan 2014 Indie City Festivali, iki gün boyunca canlı şovlara, DJ’lere ve sınırsız eğlenceye ev sahipliği yapacak. 12 Kasım 2014 tarihinde saat 19:00’da başlayacak etkinliklere katılanlar arasında Yemen Blues, Kutiman Orkestra, Tiny Fingers ve Amir Lev gibi isimler yer alıyor.

Etkinliklere girişler ücretsiz.

Genç İsrailli sanatçıların müziklerinin yer aldığı videolardan biri olan bu klipte, Tel-Avivli genç müzisyenler Rotem Shefy (vokalist) ve Leat Sabbah (çellist / aranjör) alternatif rock grubu Radiohead’ın OK Computer (1997) albümünden Karma Police adlı parçanın yeniden düzenlemesi yer alıyor. İlk anda hicivli bir aranjman gibi görünse de udi Yaniv Taichmann ve perküsyoncu Ori Dekel’in de etkisi ile Karma Police’in tam teşekküllü orta doğu versiyonuna dönüşmüş.

Türk dinleyicilerin yakından tanıdığı harika oriyantal füzyona sahip Yemen Blues.

İsrail’in deneyimli sanatçıları Marina Maximilian Blumin ve Gilad Kahana, çılgın Rus İsrailli Funk videosunda sadece İsrail’de bulunabilecek eşsiz karışımı kullanıyorlar: Rus \ Avrupalı \ Arabik \ Oryantal.

Uluslararası başarılara sahip Esther Rada geçen yıl katıldığı etkinliklerde izini bıraktı.

Shai Tsabari’nin Eski Şehir Yafa Kapısı yakınında, David Kulesi Müzesi etrafındaki Kishle gizemli alanına girdiğinde olduğu gibi Kudüs’ün kültürel çeşitliliği ve tarihini şarkılar ile bağlayabilirsiniz. Bu eski hapishane günümüzde kültürel etkinliklere ev sahipliği yapabilmesi amacı ile inşaat halindedir.

Zeytin Dağı’ndaki Augusta Victoria Kilisesi Kutiman Orkestrası’ın katıldığı daha önceki Indie City etkinlikliğine ev sahipliği yapmıştır.

Nitsan Horesh ve Cut Out Club’den “We Are the Ghosts”.

Indie City, ilk olarak İsrail’in keşfedilmeye değer yeteneklerini belgeleyen bir video serisi olarak başladı. Kısa film yönetmeni Bettina Fainstein, çektiği müzik videoları ile gelişmekte olan İsrailli sanatçıları ortaya çıkarmak ve İsrail kültürünün gerçek özünü yakalamaya uğraştı. Canlı performanslar ve videolar ile iyi bilinen müzisyenlerin yanı sıra gelişmekte olan sanatçıların tanıtımları sağlandı.
Indie Şehir, Kudüs Belediyesi Sanat ve Kültür Müdürlüğü ve Gençlik Konseyi ‘nin işbirliği ile yapılmaktadır. Bu yıl ses ve kayıtlarda BPM Koleji öğrenci ve mezunlarının desteği olmuştur. Bu video HOT Channel 8 ve Indie City YouTube kanalıyla izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/user/bototo14


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: