Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Rus Milyarder Abramovich’in gözü İsrailli StoreDot’ta

Rus Milyarder Abramovich’in gözü İsrailli StoreDot’ta

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Rus milyarder Roman Abramovich yalnızca futbol kulübü, pahalı yatlar ve binalar satın almıyor. Chelsea takımının da sahibi olan Abramovich biyo-organik materyaller kullanılarak elektronik ürünler yapan İsrailli StoreDot şirketine 10 milyon dolarlık yatırım yaptı.Abramovich

Mayıs ayında Abramovich’in yatırım şirketi Millhouse LLC. tarafından gerçekleştirilen yatırım her iki şirket tarafından da teyit edildi.

Böylece Millhouse İsrail’de ikinci kez yatırım yapmış oldu. Şirket sözcüsüne göre Millhouse şimdiye kadar hem Rusya’da hem de yurtdışında teknoloji şirketlerine birkaç yatırım yaptı. Bu yatırımlardan biri daha İsrailli bir projeye yapıldı.

store dotStoreDot geçtiğimiz Nisan ayında Samsung marka bir telefonu 30 saniyede şarj edebilen bir şarj cihazı ve batarya seti tanıtmıştı.

Şirket, gelecek aylarda 20-30 milyon dolar sermaye daha yaratmayı ve bu sermayeyi ABD’de bir araştırma geliştirme merkezi kurmak için kullanmayı planlıyor.

Abramovich 2013 yılında İngiltere merkezli global mobil ağı Truphone Ltd.’nin yüzde 23,3’ünü 70 milyon sterline satın almıştı.

StoreDot hem pillerde hem de ekranlarda kullandığı materyallerin kadmiyum gibi zehirli metallerin yerini alabileceğini iddia ediyor.

Şirketin ABD’de bir araştırma geliştirme merkezi açma planı İsrailli bir şirket için sıra dışı bir hareket. Birçok İsrailli teknoloji şirketi uluslararası şirketler tarafından satın alındıktan sonra yerel Ar-Ge merkezleri olarak kullanılıyor.

StoreDot CEO’su Doron Myersdorf konu hakkında, “Temel teknolojiye daha iyi erişmek ve ürünlerimizi pazarlayabilmek için Silikon Vadisi’ne yakın olmak istiyoruz,” diye konuştu.

kaynak:wsj


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: