Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » İsrail Teknolojisi Dünya Kupasını Evlerimize Taşıyor

İsrail Teknolojisi Dünya Kupasını Evlerimize Taşıyor

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Futbol severler, FIFA 2014’ü, İsrailli start-up “LiveU” tarafınca dağıtımı yapılan yüzlerce mini yayın üniteleriyle, evlerine konuk ediyor.

İsrailli start – up LiveU Dünya Kupası yayınlarını, mobil hat aracılığı ile, liveu-2televizyon yayınına eşdeğer yüksek yayın kalitesi sağlayarak, yayın merkezlerine ve internete aktarmaktadır. Bu hizmet, her biri, dizüstü bilgisayarın yarısı boyutunda olan 200 adet mini – yayın kutusu ağı kullanarak verilmektedir.

Otuzu aşkın uluslararası yapımcı, oyunlara ev sahipliği yapan Brezilya’nın on iki ayrı şehrinden, canlı olarak yayın yapmaktadır. LiveU’da Dünya Kupası kapsamındaki birçok karşılaşmayı dünyaya yayınlama sorumluluğunu üstlenmektedir.

Kısa bir süre önce LiveU yayın kutularını küçülterek ve internet aracılığı ile iletim özelliğini ekleyerek, teknolojisini yeniledi. Şirketin yeni ürettiği DataBridge cihazı, kullanıcılara internetten içerik indirmeye, indirilen içeriği düzenlemeye ve düzenlenen dosyayı tekrar cloud uygulamasına aktarımını sağlıyor. Bu sayede bu içerik tekrar yayınlanmak üzere indirilebiliyor veya internet sitesi üzerinden izlenebiliyor. Aygıt aynı zamanda Wi–Fi merkezi olarak kullanılabiliyor. Bu sayede stadyum veya herhangi başka bir yerde bulunan taraftarlar yayınları kendi mobil cihazlarından veya internet sitesi üzerinden izleyebilmektedirler. Bu sayede ilk defa FIFA 2014 kapsamında maçlar canlı olarak internet üzerinden yayınlanabilmektedir.
liveu

LiveU, FIFA 2014 projesi kapsamında Latin Amerika’nın en büyük internet sağlayıcısı olan TERRA ile işbirliği yaptı. TERRA, Latin Amerika’da on – line takibin, 80 milyon kişiyi aşacağını tahmin etmektedir.
2006 yılında kurulan LiveU;nun merkezi İsrail’in Kfar Saba şehrinde bulunmaktadır. Bir şubesi de ABD’nin New Jersey şehrinde bulunan şirket, uydu veya kablolu internet bağlantısı gerektirmeden, remote uplink sistemi aracılığıyla kaliteli yayın çözümleri sunan, dünya çapındaki tek şirkettir.

60 ülkede yüzlerce kuruma hizmet veren şirketin müşterilerinin arasında NBA, NFL, Major League Baseball da bulunmaktadır. İngiltere’nin ve dünyanın en önemli kanallarından biri olan BBC de, 2011 yılında Kraliçenin İrlanda ziyareti ve 2012 Londra Yaz Olimpiyatları gibi birçok önemli yayını için LiveU teknolojisini kullanmaktadır.

kaynak:itrade


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: