Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Dünya Kupası İsrailli şirketler tarafından korunacak

Dünya Kupası İsrailli şirketler tarafından korunacak

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Brezilya’da düzenlenecek olan FIFA 2014 Dünya Kupası etkinlikleri ve maçların düzenleneceği stadyumun korunması için İsrailli güvenlik sistemleri Risco Group ve Elbit Systems ile anlaşma sağlandı.

Bu akşam Brezilya-Hırvatistan maçıyla start alacak olan FIFA 2014 Dünya Kupası’nı İsrail’in önde gelen güvenlik şirketleri Risco Group ve Elbit Systems koruyacak.

Global güvenlik sistemleri konusunda lider olan Risco Group, Brezilya’nın Cuiabá şehrinde bulunan ve Dünya Kupası’nın düzenleneceği 12 stadyumdan biri olan Arena Patanal’da komuta ve kontrol sistemlerinin tamamlandığını ve çalışmaya hazır olduklarını bildirdi. Risco Group tarafından korunacak bu stadyum 44,000 kişi ağırlayacak.
world cup
Risco Group tarafından kurulacak sistemde, sistem operatörlerinin birçok emniyet ve güvenlik özelliklerinin aynı anda kontrol edilmesi mümkün olacak. Operatörler ses sistemlerini, korunan alanlara erişimi, giriş çıkış kapılarını, basına ayrılan bölümleri, soyunma odalarını ve ışıklandırmayı da kontrol edebilecek.

2014 Dünya Kupası’nın güvenliğini sağlayacak ikinci bir şirket ise Elbit Systems. Şirket, oyunlar esnasında Brezilya Hava Kuvvetlerine emniyet ve güvenlik denetiminde ve kalabalıkların gözetiminde destek olacak olan insansız hava aracı (UAV) Hermes 900’ü tedarik edecek.

Haziran-Temmuz 2014’te düzenlenecek olan 2014 Dünya Kupası Oyunlarına, dünyanın dört bir yanından, yaklaşık beş yüz bin futbol taraftarının katılması bekleniyor. Brezilya hükümetinin terör ve şiddeti önlemek amacı ile alınacak güvenlik önlemlerine 1$ milyar üstünde harcama yaptığı iddia ediliyor.

 

 

Kaynak: itrade.gov.il


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: