Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » İsrailli Güvenlik Sistemleri 2014 Dünya Kupası’nı Koruyacak

İsrailli Güvenlik Sistemleri 2014 Dünya Kupası’nı Koruyacak

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


İsrailli güvenlik sistemleri Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası FIFA 2014’ü koruyacak. Risco Group ve Elbit Systems, Mondial 2014’ün güvenlik sistemlerini tedarik edecek.
world cup
İsrailli güvenlik şirketleri, güvenlik teknolojilerinin ön planda olmalarının yanı sıra uluslararası talebe sahip olduklarını da bir kez daha kanıtladılar.

Global güvenlik sistemleri konusunda lider olan Risco Group, Brezilya’nın Cuiabá şehrinde bulunan ve Dünya Kupası’nın düzenleneceği 12 stadyumdan biri olan Arena Patanal’da komuta ve kontrol sistemlerinin tamamlandığını ve çalışmaya hazır olduklarını bildirdi. Risco Group tarafınca korunacak bu stadyum 44,000 kişi ağırlayacak.

Risco Group’un kurduğu sistemde, sistem operatörlerinin birçok emniyet ve güvenlik özelliklerini aynı anda kontrol etmesi mümkün olacak. Bunun yanı sıra operatörler ses sistemlerini, korunan alanlara erişimi, giriş çıkış kapılarını, basına ayrılan bölümleri, soyunma odalarını ve ışıklandırmayı da kontrol edebilecek.

FIFA, stadyumun yüzlerce giriş, kapı ve turnikeleri denetleyen İsrailli kontrol sistemlerini test ederek onayladı.

FIFA 2014’ün güvenliğini sağlayacak ikinci bir İsrailli şirket ise Elbit Systems. Şirket, İnsansız hava aracı (UAV) olan Hermes 900’u tedarik edecek. Hermes 900, oyunlar esnasında, Brezilya Hava Kuvvetlerine emniyet ve güvenlik denetiminde ve kalabalıkların gözetiminde destek olacak.

Haziran ayında düzenlenecek olan ve dünyanın en büyük futbol etkinliği olan 2014 Dünya Kupası Oyunlarına, dünyanın dört bir yanından, yaklaşık beş yüz bin futbol taraftarının katılması bekleniyor. Brezilya hükümeti terör ve şiddeti önlemek amacı ile alınacak güvenlik önlemlerine 1$ milyar üstünde harcama yapmaktadır.

Kaynak: itrade.gov.il


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: