Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Telefonunuz artık 30 saniyede şarj olacak !

Telefonunuz artık 30 saniyede şarj olacak !

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


storedotAkıllı telefonların en büyük sorunlarından biri olan kısa şarj ömrü tarihe karışacak gibi; zira İsrail merkezli bir şirket telefonları 30 saniyede şarj eden bir şarj cihazı geliştirmeyi başardı. Tel-Aviv’de faaliyet gösteren StoreDot isimli şirket, bir süredir üzerinde çalıştığı prototip batarya cihazını Microsoft’un Think Next etkinliğinde kamuoyuna tanıttı. Cihazın en büyük özelliği ise telefonları sadece 30 saniyede boşken tamamen doldurabiliyor olması… Şu an için prototip bir ürün olan ve ebatları bir laptop şarj cihazıyla aynı olan batarya teknolojisi Galaxy S4’ler üzerinde sorunsuz çalışıyor. Şirket yetkilileri, şarj adaptörlerinin kısa sürede diğer telefonları da destekleyeceğini ve 2016’da yaklaşık 30 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunacaklarını kaydetti.

Çağımızın problemi kısa pil ömürleri yakında tarihe karışacak. İsrailli StoreDot firması, akıllı telefonları 30 saniyede şarj edebilen bir cihaz geliştirdi.

Tel-Aviv merkezli StoreDot, bir süredir üzerinde çalıştığı şarj cihazını Microsoft’un Think Next isimli etkinliğinde görücüye çıkardı. Cihaz, tamamen bitmiş bir akıllı telefon pilini, 30 saniyede tamamen doldurabiliyor.

Henüz bir prototip olan bu cihaz, Samsung Galaxy S4 ile denendi ve sorunsuz bir storedot2şekilde çalıştı. Marka ve model ayırt etmeyen şarj cihazının, 2016′da 30 dolar civarında bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı açıkladı.

İsrailli StoreDot adlı şirket akıllı cep telefonlarının en büyük sorunu olan şarj problemini kökten çözecek bir cihaz geliştirdi.

Ancak söz konusu cihaz şimdilik Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy S4 telefonlarını 30 saniyede şarj edebiliyor. Wall Street Journal’in haberine göre şirket söz konusu cihazın prototipini Microsoft’un Tel Aviv’de düzenlediği Think Next konferansında tanıttı. Organik bileşenlerden biyolojik yarı iletkenler geliştiren StoreDot, şarj cihazını diğer akıllı telefonlara da uygulamayı, 2016 sonunda ticari üretime geçmeyi planlıyor.

kaynak:hurriyet/bloomberg


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: