Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » İsrailli ve Türk Keman Virtüözleri Papa’ya Konser Verecekler

İsrailli ve Türk Keman Virtüözleri Papa’ya Konser Verecekler

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Ünlü İsrailli keman sanatçısı Shlomo Mintz barış temalı “Umut Kemanları” projesi kapsamında, 27 Ocak’ta Roma’da Türk meslektaşı Cihat Aşkın ile sahne alacağını açıkladı.

Türk Keman virtüözü Cihat Aşkın (solda) ve İsrailli Keman Virtüözü Shlomo Mintz (Sağda)  beraber Papa'nın huzurunda çalacaklar

Türk Keman virtüözü Cihat Aşkın (solda) ve İsrailli Keman Virtüözü Shlomo Mintz (Sağda) beraber Papa’nın huzurunda çalacaklar

İstanbul’ daki bu konserin kendisi için çok özel olduğunu ifade eden İsrailli sanatçı, Türk sanatçılarla işbirliği yapma çabasında olduğunu belirtirken, 27 Ocak’ta Katolikler’in ruhani lideri Papa Francis’in huzurunda vereceği konserden bahsetti.

“Umut Kemanları” adlı projede Türk keman virtüözü Cihat Aşkın’ın da yer alacağını açıklayan Mintz barış temalı projeyle ilgili şunları söyledi: Bu projenin geçmişi tarihin acı sayfalarına uzanıyor. Keman yapımcısı Amnon Weinstein 16 yılda sahipleri 2’nci Dünya Savaşı’nda ölen 20 kemanı restore etti. Biz farklı uluslardan sanatçılarla bu kemanları kullanarak konser veriyoruz. Amacımız barışçıl mesajımızı dünyanın dört bir yanına ulaştırmak: Müzikle uğraşanlara yaşama ve yeteneklerini kullanma hakkı verin, barışçıl uğraşını sürdürebilsin, sanatına onur katabilsin. Yeryüzünün farklı bölgelerinde uluslararası gerilimler, çatışmalar yaşanıyor. Mesajımız tüm bu ülkeler için geçerli. Roma’da vereceğimiz bu konserde barışın önemini vurgulayan konserler veren Türk sanatçı dostum Cihat Aşkın da bizimle olacak.

kaynak:sabah


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: