Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Etgar Keret İstanbul’da okurlarıyla buluştu

Etgar Keret İstanbul’da okurlarıyla buluştu

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


‘Yedi Güzel Yıl’ adlı öykü kitabı tüm dünyadan önce Türkiye’de Siren Yayınları tarafından yayımlanan Etgar Keret, dün Beyoğlu Robinson Crusoe Kitabevi’nde okurlarıyla buluştu.

İsrailli yazar Keret sevenleriyle buluştu

İsrailli yazar Keret sevenleriyle buluştu


Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü’, ‘Buzdolabının Üstündeki Kız’, ‘Nimrod Çıldırışları’, ‘Kapı Birden Vuruldu’ ve bu ay yayımlanan ‘Yedi Güzel Yıl’ın yazarı, Meduzot’un Altın Kamera ödüllü yönetmeni ve ‘Bilek Kesenler’in yaratıcısı Etgar Keret, 14 Kasım Perşembe günü saat 17.00’de, Beyoğlu Robinson Crusoe Kitabevi’nde okurlarıyla buluştu.

Yazarın ‘neredeyse gerçek’ öykülerinden oluşan ‘Yedi Güzel Yıl’, tüm dünyadan önce Türkiye’de, geçtiğimiz hafta Siren Yayınları tarafından yayımlandı.

Gerçeklerle dirsek temasında ve ters köşelerle dolu bu öyküler, amansız yaşama uğraşını mizahi bir dil ve sevecenlikle gözler önüne seriyor.
Etgar Keret, ‘Yedi Güzel Yıl’da bu defa kendi hayatına kesikler atıyor ve bir baba, bir oğul, bir eş ve bir yazar olarak Ortadoğu’daki yaşamına dair öyküler anlatıyor. ‘Yedi Güzel Yıl’, güldürürken ağlatacak ve Keret’in ters köşelerle dolu dahiyane mizahına hayran olmanızı sağlayacak, samimi bir kitap.

yediguzelyilYedi Güzel Yıl’, doğumhanede oğlunun dünyaya gelmesini bekleyen Etgar Keret’in öyküsüyle başlıyor ve yazarın yaşamının sonraki yedi yılında olanlar, kurmaca karakterlerinin başına gelenleri pek de aratmıyor.

‘Yedi Güzel Yıl’, savaşla sınanan bir dünyada sonlar ile başlangıçların iç içe olduğu, yaşam da denen komik trajedinin tüm tezatlarını bir bir ortaya koyuyor ve ironi, en tehlikeli durumlardan sağ çıkmayı her zaman mümkün kılıyor.

kaynak:ntvmsnbc


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: