Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Hapoel Jerusalem ve Pınar Karşıyaka İzmir’de karşılaştı

Hapoel Jerusalem ve Pınar Karşıyaka İzmir’de karşılaştı

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Eurocup E Grubu’nda ; İzmir ekibi Pınar Karşıyaka ile İsrail ekibi Hapoel Jerusalem arasında kıran kırana geçen maçta, evsahibi Karşıyaka, Hapoel Migdal Jarusalem’i 81-80 mağlup etti.
hapoel jerusalem pinar karsiyakaBasketbolda, ULEB Avrupa Kupası E Grubu’nda Pınar Karşıyaka, İsrail’den Hapoel Jerusalem’i 81-80 mağlup ederek, gruptaki 4. galibiyetini alarak 2.liğe yükseldi,Kudüs ekibi ise 3.lüğe geriledi.
Karşılıklı basketlerle başlayan mücadelede Halperin’in sayılarıyla üstünlüğü ele geçiren konuk ekip, 7. dakika içinde Duncan’ın basketiyle 8 sayılık farkı yakaladı: 17-9. Bu dakikadan sonra daha etkili olan Pınar Karşıyaka, yakaladığı 7-0’lık seriyle periyodun bitimine 1,5 dakika kala farkı 1 sayıya kadar indirdi: 16-17. Son dakika içinde Can Altıntığ’ın 3 sayılık basketiyle 21-21 beraberliği yakalayan Pınar Karşıyaka, Mutlu Demir’in faul atışlarından bulduğu sayılarla periyodu 25-22 önde tamamladı.
hapoel jerusalem pinar karsiyaka2
İkinci periyodun başında 26-25 öne geçen konuk ekib Hapoel Jerusalem Diebler ve Dixon’un basketleriyle cevap veren Pınar Karşıyaka, son 4 dakikaya Lyons’un sayılarıyla 37-32 önde girdi. Son bölümde rakibine sadece 2 sayı şansı tanıyan ve Batista ile basketler bulan Pınar Karşıyaka, devreyi 14 sayı farkla 48-34 üstün geçti.
Karşılıklı basketlerle başlayan üçüncü periyotta ilk 3 dakikalık bölümü Pınar Karşıyaka 54-40 üstün geçti. Halperin ve Duncan ile aradaki farkı azaltan Hapoel Jerusalem, Kitchen’in basketiyle bitime 2 dakika kala farkı 6 sayıya kadar indirdi: 58-52. Skordaki farkın daha fazla azalmasına müsaade etmeyen Pınar Karşıyaka, çeyreği 64-57 önde bitirdi.
Son periyoda hücumda etkili başlayan konuk ekip, yakaladığı 11-4’lük seriyle 35. dakikada Kitchen’ın basketiyle beraberliği yakaladı: 68-68. Bitime 3,5 dakika kala Halperin’in 3 sayılık basketiyle 73-72 üstünlük kuran konuk ekip karşısında Dixon ve Batista ile sayılar bulan Pınar Karşıyaka, bitime 1 dakika 12 saniye kala 77-76 öne geçti. Son 19 saniyeye 79-78 önde giren Pınar Karşıyaka, müsabakayı da 81-80 galip tamamladı.

kaynak:sporx


1 Comment

  1. Murat Ruben says:

    Maçtan önce olay çıkmış. Hapoel Jerusalem takımı oyuncuları sahada ısınırlarken bu olay nedeniyle soyunma odasına dönmek zorunda kalmışlar.Bilahare sahaya dönüp maç başladıktan sonra bu defa saha ortasına tribündeki bir seyirci tarafından cam kavanoz atılmış ve maç bu nedenle durmuş.
    Merak ediyorum Pınar Karşıyaka takımı seyircisinin bu taşkın davranışları nedeniyle ceza görecek mi?
    Yukarıdaki haberde bu olaylardan hiç bahsedilmemiş. İzmir’de Israel takımına reva görülen bu davranış centilmenlikten uzak ve bu şehre doğrusu hiç yakışmadı.
    Maccabi Tel Aviv geçen sene EUROLIG çerçevesinde Istanbul’da gerek Beşiktaş gerekse Fenerbahçe ile karşılaştı ben bu maçlara gittim ve hiç bir olay çıkmadı.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: