Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » Dostluk » İsrail Maslahatgüzarı “30 Ağustos Resepsiyonu’nda” Çankaya’daydı

İsrail Maslahatgüzarı “30 Ağustos Resepsiyonu’nda” Çankaya’daydı

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


turkiye-israil-iliskileriİsrail medyası, mazlahatgüzarın Çankaya’daki resepsiyona davet edilmesinin, “İlişkilerdeki bir iyileşme” olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

İsrailli medya, İsrail’in Ankara’daki maslahatgüzarının Çankaya’daki 30 Ağustos resepsiyonuna davet edildiğini bildirirken 2010 yılındaki Mavi Marmara olayından bu yana ilk defa böyle bir davet yapıldığına dikkat çekerek davetin “bazılarınca ilişkilerdeki bir iyileşme” olarak değerlendirilebileceğini belirtti. Türkiye ile İsrail arasındaki sürecin devam etmesine rağmen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna İsrail’in Ankara’daki maslahatgüzarı Josef Levy Safari’yi davet etmesi, İsrail’de yankı buldu. İsrailli medya, 2010 yılındaki Mavi Marmara’dan bu yana ilk defa böyle bir davet yapıldığına dikkat çekerek davetin “bazılarınca ilişkilerdeki bir iyileşme” olarak değerlendirilebileceğini yazdı.

Arutz Sheva sitesi, Josef Levy Safari’ye yapılan davet icin “İki ülke arasında hala gergin olan ilişkilere karşın Türkiye’nin Cumhurbaşkanı, üst düzey bir İsrailli diplomatı 30 Ağustos’taki resepsiyona davet etti” dedikten sonra davetin “Bazılarınca İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerde bir iyileşme olarak görülebileceğini” belirten site, “Kaynaklar,İsrail ile Türkiye arasındaki Mavi Marmara olayı konusunda Türkiye’den resmen özür dilemesi üzerine yapıldığını söylediler.” dedi.

kaynak:vatan gazetesi


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: