Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Miss. Israel Amerikayı kendine hayran bıraktı

Miss. Israel Amerikayı kendine hayran bıraktı

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Yityish ‘Titi’ Aynaw’nın güzelliği dillere destan olmuş durumda. İsrail’in ilk Etyopya kökenli güzelik kraliçesi Titi, Obama’nın, İsrail’i ziyareti sırasında ABD Başkanı ile görüşme fırsatı bulmuştu.

titi israel

Güzellik kraliçesi olduktan sonra tüm medyanın ilgi odağı olan Titi, geçtiğimiz günlerde Etyopya’ya bir ziyarette bulunup ailesinin geldiği toprakları gezme fırsatı buldu.
Şimdiki durağı ise ABD ‘nın meşhur Harlem kenti. Harlemliler kendilerine yakın buldukları Titi’nin Miss.Universe güzellik yarışmasını kazanabilmesi için dua etti.

Amerika’ya yaptığı bu ilk ziyaretinde Güney Manhattan’da nefes kesen manzarasına sahip çatı katı balkonunda özgüveni ile dikkat çeken Titi, bu durumu ““Lisedeyken öğrenci konseyi başkanıydım ve askerde 90 kadar askeri komuta ettim. Çok fazla deneyim kazanıyorsunuz ve  deneyim birlikte özgüveni getiriyor.” diye açıklıyor.

titi2

Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabildiği halde  inanılmaz yolculuğunu anlatmak için röportaj sırasında tercih ettiği dil İbranice oluyor.  Etiyopya’da Gondar Eyaleti’nde fakir ama çoğunlukla mutlu bir çocukluk geçirmiş. İki yaşında babsını kaybetmiş. Titi on yaşındayken önce annesi,  iki sene sonrada o büyükannne ve büyükbabası ile birlikte İsrail’e göç etmiş. Lisedeyken onur listesinde yer almış, askerliğini teğmen olarak yapmış ve şubat ayında İsrail’in ilk Etiopya kökenli güzellik kraliçesi seçilmiş. Gelecek yıl Netanya Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler eğitimi almayı ve bir yandan da modellik kariyerine devam etmeyi düşünüyor…

titi

kaynak:haaretz


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: