Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » Barış » Antalya’ya Gelen İsrailli Turist Sayısı Dörde Katlandı

Antalya’ya Gelen İsrailli Turist Sayısı Dörde Katlandı

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Seyahat sitesi Travelist’in verilerine göre, iki ülke arasındaki ilişkilerin yumuşamasının ardından Hamursuz Bayramı sırasında Türkiye’ye gelen İsrailli turist sayısı dört katına çıktı. Havayolu şirketleri de İsrail-Türkiye uçuşlarını arttıracak.

israilli turistler

Türkiye ile İsrail arasında olumlu gelişmeler, turizm sektörüne hemen yansıdı. Yahudilerin Hamursuz Bayramı sırasında Türkiye’de tatil olanaklarıyla ile ilgili tur şirketlerini arayan İsraillilerin sayısı dört kattan fazla arttı.

Haaretz gazetesi, “Üç yıla yakın bir süredir soğuk olan Kudüs ile Ankara arasındaki ilişkilerdeki buzların erimesinin etkisiyle Hamursuz Bayramı haftası sırasında İsraillilerin Türkiye tatillerine olan ilgisi, dört kattan fazla arttı” diye yazdı.

Türk havayollu ve charter şirketlerinin İsrail seferlerini önemli ölçüde artırarak İsrailler arasında geleneksel olarak popüler olan Antalya’nın yanısına Dalaman, Bodrum ve Marmaris gibi sahil destinasyonlarına da uçuşlar düzenlediklerini kaydetti.

ANTALYA PARİS’İ GERİDE BIRAKTI

Gazete, İsrailli tur ve charter şirketleri yetkililerinin gelişmelerden duydukları memnuniyeti ortaya koyan açıklamalarına da yer verdiği habere göre Travelist CEO’su Zion Madmon şunları söyledi: “Tatil destinasyonlarına gösterilen ilgi açısından 12’nci sırada olan Antalya, Barcelona’dan sonra 2’nci sıraya çıkarak Berlin, Prag, Paris ve Rodos’u gerisinde bıraktı.  Antalya’ya yapılan rezervasyonların ise yüzde 250 yükseldiğini ve geçen yıl Rodos adasının olduğu sıraya geçerek beşinci olduğunu belirtiyor. İsrail Havaalanı Merkezi’nin verilerine göre ise bu yıl ocak ve şubat ayında Türkiye’ye seyahat edenlerin sayısı geçen yıla göre yüzde 58.6 arttı.
Bu arada, Haaretz, İsrail ile Türkiye arasında sehayat edenlerin sayısının bu yılın ilk iki ayında geçen yılın eş dönemine göre yüzde 65 artarak 85 bin 200’ü bulduğuna dikkat çekti.

kaynak:milliyet


1 Comment

  1. nilgün süngü says:

    bizde İsrail gitmek istiyoruz ama turlar aşırı pahalı

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: