Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Playboy Artık İbranice de Basılacak

Playboy Artık İbranice de Basılacak

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


playboy israil

Artık Playboy dergisinde İsraili modeller hakkında bilgileri , son moda haberleri ve birbirinden kışkırtıcı makaleleri İbranice  okuyabileceğiz.

Associated French Press’e konuşan Playboy Dergisi Basın sözcüsü Danielle Peters, dergiyi takip eden kitle olan 25 -40 yaş arası erkeklerin zevkle okuyabilecekleri hayatın tadını çıkarabilecekleri bir dergi oluşturacaklarını söyledi.

İbranice olduğu için makalelerin  sağdan sola olmasının büyük bir değişiklik olduğu ve İbranice yazıların ve dış haberlerin İngilizce tercümesinin de bulunacağını ekledi.  Sözlerine “Hem küresel hem yerel  bir baskı yapma amacındayız.””Bazı küresel hikayelerimiz haberlerimizin yanısıra yerel halkı da yakalayacak hikayeler üretmeyi hedefliyoruz. ”

İsrail’in Tel Aviv şehrinde bulunan Playboy dergisinin İsrail şubesinin sahibi ve temsilcisi  Daniel Pomerantz yanında geleneksel Playboy tavşanı şeklinde giyinmiş uzun boylu bir model ile  birlikte verdiği basın toplantısında şunları söyledi.playboy-logo-playboy-8933234-297-450

“Bizim öncelikli hedefimiz; Hayatın tadını çıkarmak isteyen adamlar  ve hayatlarındaki erkeklerin zevkeleri ile ilgili bilgi sahbi olmak isteyen kadınlar. inanıyorum Playboy’un bu ikisini bir araya getirebilceek bir büyüsü var tıpkı diğer ülkelerdeki gibi İsrail’de yeni dilinde (İbranice olarak) ilgiyle, severek okunacağını umuyorum ve diliyorum.

Kapak kızı Nataly Dadon ” Playboyun İsrail baskısında ilk kapak kızı ben olduğum için çok sevinçli ve heyecanlıyım.

Kutsal topraklarda Playboy dergisinin nasıl karşılanacağı merak konusu.Çünkü  gerek Müslümanlar gerekse Yahudiler dini hasassiyetleri olan toplumlar.

Erotica dergisinin sadece yerel baskıları İbranice çıkmakta, Playboy’un en büyük rakiplerinden Penthouse dergisinin İbranice versiyonu 1989’dan beri  basılmakta.

Playboy'un sahibi Hugh Hefner

Playboy’un sahibi Hugh Hefner

Chicago’da avukatlık yaptığı yıllarda Playboy dergisinin avukatlarıyla arkadaşlık yaptığını ve bu sayede ilk olarak Playboy dergisini İbranice olarak yayınlama fikri aklına ilk o zaman geldiğini söyleyen Pomerantz daha sonraları İsrail’de yaşamaya karar verince bu hayalini gerçeğe dönüştürme fırsatı buldu.

Hugh Hefner ‘ın sahibi olduğu kapağında Marilyn Monroe bulunan Playboy dergisinin ilk baskısı  1953 yılında  yapıldı .

Dergi , 60’lı yıllarda cinsel özgürlük hareketinin artmasıyla birlikte  70’li yıllarda şöhretinin zirvesine çıktı ancak günümüzde de internet sitelerinin çoğalmasıyla tirajı düşüşe geçmiş bulunuyor.

kaynak:ynetnews


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: