Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Tel Aviv Dünyanın En Yenilikçi 2 .Şehri Seçildi

Tel Aviv Dünyanın En Yenilikçi 2 .Şehri Seçildi

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


tel-aviv-panorama
Wall Street Journal gazetesinin pazarlama departmanı tarafından düzenlenen ve 980.000 ‘den fazla internet kullanıcısının oy kullandığı “Dünyanın en Yenilikçi şehri” anketi Tel Aviv’in 2.liği ile sonuçlandı.

İlk sırayı Kolombia ‘nın Medellin şehri alırken 3. sırayı New York elde etti. Aralarında; Londra,Berlin,Kopenhag, Chicago, Singapur, Hong Kong, Sao Paolo, Viyana ve Toronto gibi bulunan şehirleri geride bırakarak en yenilikçi şehir olmaya hak kazandılar.

980.000 internet kullanıcısının katılımıyla gerçekleşen anket, Washington D.C. merkezli araştırma merkezi The Urban Land Institute (ULI) tarafından yürütülen ve sürdürülebilir kentsel gelişme ile gayrimenkul projeleri konularında danışmanlık hizmeti veren Citi tarafından finanse edildi.

Bu yarışmanın sonuçları sivil toplum kuruluşları çalışanları ve internet kullanıcıları ile birlikte incelendi. Anket için; Ekim ortasından aralık sonuna kadar Her katılımcı online olarak her gün bir kere oy kullanma hakkı bulunuyordu.

Tel Aviv Belediyesi de “Dünyanın En Yenilikçi Şehri” Ünvanını kazanmak için elinden geleni yaptı.Bunların yanısıra internet sitelerini ve sosyal medyayı  çok iyi bir şekilde yönlendirip  halkın bu konudan haberdar olmasını ve Tel Aviv lehine oyu kullanmasını sağladılar.

Hatta Başbakan Binyamin  Netanyahu da yarışın ilk aşamasında kendi Facebook sayfasında bu anketin ilanını verip , insanları motive etmişti.

Tel Aviv Belediye Başkanı Ron Huldai

Tel Aviv Belediye Başkanı Ron Huldai

Tel Aviv Belediye Başkanı Ron Huldai kazandıkları başarıdan sonra yaptığı açıklamada; Tel Aviv’in yıllardır varolan yenilikçi zihniyetinin bu ünvanla birlikte hayat bulduğunu, dünyanın en büyük teknoloji ve innovasyon merkezlerinden biri olduklarını söyledi.

Geçmişten bu yana Tel Aviv birçok uluslararası ünvan kazandı.New York Times tarafından Tel Aviv’e “Akdeniz’in en klas şehri”, Forbes tarafından “dünyanın en hızlı gelişen şehri”  National Geographic tarafından da “Dünyanın en güzel 10 sahil şehirlerinden biri” olarak gösterilmişti.

kaynak:sizedoesntmatter


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: