Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Tel Aviv’in En Çılgın Gece Klüpleri

Tel Aviv’in En Çılgın Gece Klüpleri

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


cn_image_size_haoman-tel-aviv-nightlife-bw

Gece hayatının vazgeçilmezi Shimon Shirazi Tel Aviv Belediyesi’nin Beit Ha’irde düzenlediği “Night Stamp”  haftası kapsamında  CNN Traveler için Tel Aviv’in en çılgın gece kulüplerini seçti.

1 HaOman 17 (88 Abarbanel St.):

Tel Aviv’in en büyük kulübü olma özelliği taşıyor.Eğer şanslı gününüzdeysenizhaorman  İsrailli ünlü  Dj Offer Nissim’i dinleme fırsatı bulabilirsiniz.Çaldığı Madonna remixleri meşhur olan Dj Offer Nissim’in geçtiğimiz yıl İsrail’i ziyaret eden Madonna ile de ortak bir çalışmaları olmuştu.

2 Port Sa’id (Har Sinai 2). Adını  Mısır’ın sakin  liman şehrinden alan Port Said barı ,ironik bir biçimde Tel Aviv’in en büyük sinagogunun arkasında  bulunuyor. İçkileriyle meşhur olan bu barda sıradışı kokteyller ile soğuk birasını deneminizi tavsiye ederiz.

3 Soda Bar (Nahalat Binyamin St. 43), Dr. Pepper isimli acılı ve baharatlı soda barkokteyliyle üne kavuşan Soda bara  Tel Aviv’in en iyi servis yapan barı demek mümkün.

4 Shpagat (next door, same address), şehrin en  “in” olan gay klubu.Yeni yeni  yayılan  “gay klube gidelim “modasıyla burası da en meşhur ve en sık ziyaret edilen barlar arasında yerini almış durumda. Elektro ve tekno ağırlıklı müzik dinlemek isteyenler ve gönüllerince eğlenmek ve barda rahatçana hareket etmek isteyenlerin tercih ettiiği bir klüp.

block bar club dj5 Block (157 Salame St.),Otobüs merkezinin içinde yer almasına ve şehrin en karanlık bölgelerinden birinde olmasına rağmen insanların büyük zevkle gittikleri bir mekan.Dj David Morales’in Björk tınılarıyla coşmamanız elden değil.

6 Zizi Club (7 Carlebach St.), bir diğer adıyla da “temalı partilerin değişmez mekanı” diyebiliriz. Zizi Club’den; Pazar çalışma günü olduğu için  en çılgın partileri Perşembe ve Cuma akşamları düzenleyen, elektro partilerin değişmez mekanı olarak söz edebiliriz. zizi club

7 Milk and Breakfast Club (6 Rothschild Blvd.) Aslında buranın neden  bu kadar çok sevdiğinin ve bu kadar ilgi gördüğünü anlamak güç  ( ama burası Orta Doğu herşey mümkün !) perşembeleri gaylere yaptıkları özel partileri, tadı damağımızda kalan karışımları ve Arap akustik performansları için bile tercih edilebilir.

8 Anna Loulou Bar in Jaffa (Hapanini St.)  Yafa ‘da bulunan  ve Çarşambaları çiftlere özel partilerle adından söz ettiren Anna ou Lou Barı bekarları bir araya getiriyor ve onların eş bulamalarında yardımcı oluyor.Bunların yanısıra hip-hop müzik sevenler için mükemmel bir seçim.

deli bar9 Michatronix club (28 Ben Yehuda) Burayı kısacana Çılgın partilerin düzenlendiği, eğlencenin tavan yaptığı capcanlı ve kosher olmayan bir yer olarak da adlandırabiliriz.

10 Deli (47 Allenby St.), Şehrin en favori sandwicçi dükkanının arkasında saklanmış bir dans kulübü olarak hizmet veren Deli Bar’da, kalabalığa bakacak olursak pek de gizlenmiş olmadığını,  özellikle perşembe ve cuma akşamşamları hıncahınç dolduğunu görebiliriz.

kaynak:cnntraveler


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: