Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » THY Euroleague Top 16 F Grubu’nda Maccabi Electra, İstanbul’da Beşiktaş’ı 77-55 skor ile yendi.

THY Euroleague Top 16 F Grubu’nda Maccabi Electra, İstanbul’da Beşiktaş’ı 77-55 skor ile yendi.

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Maccabitelaviv_gif
Turkish Airlines Euroleague Top 16 turunda altıncı maçına çıkan Beşiktaş, Abdi İpekçi Arena’da İsrail temsilcisi Maccabi’yi konuk etti.

Karşılaşmaya Curtis Jerrells – Daniel Ewing – Serhat Çetin – Damir Markota ve Gasper Vidmar ilk beşiyle başlayan Beşiktaş karşısında Maccabi Electra, Ricky Hickman – Yogev Ohayon – Devin Smith – Nik Caner-Medley – Shawn James beşlisiyle sahadaydı.

Mücadelede ilk periyodun hakimi Maccabi’ydi. Oldukça yüzdesiz hücum eden ve 10 dakikalık dilimde tam sekiz top kaybı yapan Beşiktaş’a nazaran istikrarlı bir oyun ortaya koyan David Blatt’ın ekibi, ilk çeyreği 21-12 önde geçti.

Fotoğraf: Fanatik Gazetesi

Fotoğraf: Fanatik

İkinci periyotta da işler Beşiktaş’ın istediği gibi gitmedi. Çeyreğin ilk altı dakikalık bölümünde Maccabi potasına sayı dahi atamayan siyah-beyazlılar, savunmada da İsrail temsilcisini durduramayınca fark 20’li sayıların üzerine çıktı. Oyunun neredeyse her departmanında Beşiktaş’a üstünlük sağlayan Maccabi, ilk yarıyı 43-22 önde kapatmayı başardı.

Karşılaşmanın üçüncü periyodunda Beşiktaş hücumu bir nebze hareketlenir gibi olsa da Maccabi farkı stabil tutmayı bildi. Özellikle Yogev Ohayon’un efektif oyunuyla hücumlarını yönlendiren Blatt’ın ekibi, üçüncü periyodu 57-35 üstün geçti.

Senaryonun değişmediği son çeyrekte Maccabi, Beşiktaş karşısında dominasyonunu sürdürdü. Takım kaptanı Lior Eliyahu ile pota altından basketler üreten İsrail temsilcisi, siyah-beyazlılardan herhangi bir karşılık alamayınca İstanbul’dan 77-55’lik skorla çok rahat bir galibiyet çıkarttı.

Maccabi Electra bu sonuçla altıncı maçlar oynanan F Grubu’nda ikinci galibiyetine ulaştı. Beşiktaş ise grupta galibiyetsiz, son sırada kalmayı sürdürdü.

Kaynak:eurosport


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: