Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Google Yeni Teknoloji Merkezini Tel-Aviv’de Kurdu

Google Yeni Teknoloji Merkezini Tel-Aviv’de Kurdu

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


googleisrael

Google, İsrail’in Tel-Aviv şehrinde Electra Tower’da 1.500 metrekarelik bir alana “Kampüs Tel Aviv” isimli girişimciler için bir Teknoloji merkezi kurdu.KAmpüs Tel Aviv’in içerisinde Ar-Ge Merkezi ve İnkübatör de bulunuyor. Google’ın yeni merkezinin açılışı İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun huzurunda gerçekleşti.

Google Yeni Teknoloji merkezinin açılışı Başbakan Netanyahu'nun huzurunda gerçekleşti.

Google Yeni Teknoloji merkezinin açılışı Başbakan Netanyahu’nun huzurunda gerçekleşti.

İlk olarak Ağustos ayında açılması planlanan fakat Tel Aviv’de yeni bir tesis kurulması için beklenen merkezin açılış tarihi 10 Aralıkta açılmasına karar verildi.

Globes Dergisine konuşan üst düzey bir Google Yetkilisi, Kampüs Tel Aviv’in esas amacının İsrail’deki yenilikçiliğin (innovasyonun ) önünü açmak ve yeni girişimcileri cesaretlendirmek olduğunu açıkladı.

Kampüs’de eğitimler Google uzmanları tarafından verilecek ve çalışma takımları oluşturulacak.Bu takımlar eğitim görürken smartphone(akıllı telefonlar),tabletler ve en son çıkan teknolojik aletlerden yararlanabilecek. Programın Launch Pad işletim sistemi üzerinden yürütüleceği ve 2 haftalık bir kamp süreci olacağı belirtildi.

Programın; teknoloji inkübatörü, hızlandırıcı programlar ve eğitim kurumları da dahil olmak üzere bir çok ortakları bulunuyor.

Her alanda kullanılabilecek bir sistem olan Launch Pad işletim sistemi’nin özellikleri arasında, kullanıcı interfazları, ürün stratejileri, pazarlama iş geliştirme ve internet ölçümleri gibi faaliyetler bulunuyor.

Kampüs Tel Aviv'den bir görüntü

Kampüs Tel Aviv’den bir görüntü

İlk olarak Silikon Vadisi ve İsrail’in en önde gelen inkübatörü Upwest Labs ve The Junction ile ortak düzenlenecek programlar kurulup, İlerleyen günlerde, Tel Aviv Angel Grubu tarafından desteklenecek yeni girişimciler bulunması projelerine başlayacaklardır.

Google Israel Ar-Ge genel müdürür Yossi Matias; ” Google’a minnettarız Kampüs Tel Aviv’i açarak İsrail’in yenilikçiliğe ne kadar önem verdiğini gösterdi. Yenilikçilik İsrail’in DNA’larında var.”
açıklamasında bulundu.

kaynak:wallstreetjournal


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: