Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » 118 İsrail » Tel Aviv’de Alanis Morissette rüzgarı

Tel Aviv’de Alanis Morissette rüzgarı

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Alanis Morisette

Alanis Morisette

Uzun zamandır beklenen, tüm biletleri günler önceden tükenen Alanis Morisette konseri dün akşam gerçekleşti.38 yaşındaki Kanadalı şarkıcı, İsrail’e desteğini belirtip Nokia Arena Merkezi’nde izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Pazartesi akşamı Tel Aviv’deki Nokia Arena’nın önünde uzun bir kuyruk vardı, çünkü insanlar bütün tehditlere ve baskılara rağmen İsrail konserini ertelemeyen Alanis Morisette’yi görmeye gelmişti. İsrail’deki ilk konserini 2000 senesinde veren ünlü Kanadalı şarkıcı, Sosyal medyada İsrail’de konser vermemesi, İsrail’i boykot etmesi ,için yapılan çağrılara kulak asmayıp İsrail turnesinden vazgeçmedi.
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Bulut Sütunu Operasyonu ve yaşanan politik gerilim sebebiyle aralarında Cat Power, Stevie Wonder gibi şarkıcıların da bulunduğu bir grup sanatçı konserlerini iptal edip, İsrail’e gelmekten vazgeçmişlerdi.

Alanis Morisette Konserinde coşkulu anlar yaşandı

Alanis Morisette Konserinde coşkulu anlar yaşandı

Konser boyunca İsrail’e desteğini belirten Morisette, İsraillilere sürpriz olarak “Hine Ma Tov” ( burda olmak ne güzel) isimli gelenksel İbrani şarkısını seslendirdi.
Kalabalığın büyük bölümünü Jagged Little Pill albümü döneminden olan sadık hayranlarıydı ve “Ironic,” “You Learn,” ve”Head Over Feet.” Parçalarını hep bir ağızdan söylediler.

Her sözü kelime kelimesine söylenen “You Oughta Know” şarkısındaki performansı en büyük alkışı alan sanatçının, bu en çok satan albümündeki bütün parçaları seslendirdi.
Hala enerjisinden ve şarkı söyleme tutkusunu kaybetmeyen vazgeçmemiş ve 17 senedir sahnelerde olan Morisette, hayranlarını mest etti.
Hayranları kimi zaman Kanada bayrakları açarak, kimi zaman cep telefonlarına şarkıları kaydederek ,kimi zaman da çakmaklarla şarkılara eşlik ettiler.

Morisette, Tel Aviv konserinden önce Kudüs’te Ağlama Duvarı’nı ziyarette bulundu. Onu bu konseri vermesi için cesaretlendiren eşi Rap müzik sanatçısı Mario ‘MC Souleye’ Treadway ile birlikte Kutsal Toprakları gezdiler.

Morisette Ağlama Duvarı'nı da ziyaret etti

Morisette Ağlama Duvarı’nı da ziyaret etti

En son İsrail’e 2000 yılında ‘Supposed Former Infatuation Junkie. albümü çıktığı zaman gelen Morisette hazirandan beri son albümü Havoc and Bright Lights, albümünün tanıtımı kapsamında İsrail’e geldi .

Konserin bitişinde “Thank you” (teşekkürler) isimli şarkısıyla bitiren ünlü sanatçıya İsrail halkı da çok büyük ilgi göstererek ona cevap vermiş oldu.

kaynak: jpost.com


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: