Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » Gazze » İSRAİL’DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİ’NDEN TÜRK HALKINA AÇIK MEKTUP

İSRAİL’DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİ’NDEN TÜRK HALKINA AÇIK MEKTUP

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Türkiyeliler Birliği Logosu

İSRAİL’DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİNDEN TÜRK HALKINA AÇIK MEKTUP VAR

Sayın Türk Halkına.

İsrail’in Gazze’ye karşı giriştiği “Bulut Sütunu” operasyonu dün beşinci gününü doldurdu.

Başlangıcından bu ana kadar, Gazze’den İsrail topraklarına fırlatılan füze sayısı 1000’e yaklaşmaktadır.

Bu füzelerin bir kısmı İsrail’in kendi teknolojisiyle geliştirdiği “Demir Kubbe” anti-füze bataryaları tarafından havada imha edilirken, imha edilemeyen roketler operasyonun daha ilk gününde bir İsrailli aileden 3 kişinin ölümüne neden olnuş, 2 bebek de ağır yaralamıştır. Bugün, Hamas’ın roketli saldırılarından zarar gören 70 yaralı hastanelerde hala tedavi görmektedir.

Teknolojisi İran tarafından geliştirilen ve üretilen FEJR-5 füzeleri artık Tel Aviv ve başkent Kudüs (Yeruşalayim) gibi uzak kentlere de düşmekte ve büyük zarar vermektedir.

Özellikle güneydeki kentlerde yaşam felce uğramış, arabalar yanmış, binalar hasar görmüş, çocuklar ruhsal buhranlara girmiştir.

Gerçekler bu merkezde iken, Türk Hükumet yetkililerinin bu olaylarda İsrail’i suçlamaları bizleri son derece üzmektedir.

Operasyondan önce, zaman zaman Gazze’den gelen roketlere, civardaki kasaba ve şehirlerde yaşayanların hayatını tehdit etmesine rağmen, İsrail sessiz kalmış ve olayı BM temsilcilerine bildirmekle yetinmiştir.

Ancak, 72 saat içinde atılan roketlerin sayısının 200’ü geçmesi ve bu saldırıların güneydeki vatandaşların yaşamını ciddi bir şekilde tehdit etmeye başlaması üzerine, İsrail, “Bulut Sütunu” harekâtını başlatmıştır.

Bu GERÇEK tüm Batı ülkeleri tarafından bilinirken ve bu nedenle operasyon haklı görülürken, Türk Hükumet yetkililerinin, bu görüşün tam tersine beyanat vermeleri oldukça üzücüdür.

İsrail küçük bir ülkedir. Bugün İsrail halkının % 45’i Hamas roketlerinin yağmuru altındadır. Bu oranı Türkiye nüfusuna yansıtacak olursak, Türk halkının % 35’ine tekabül eder. Türkiye’de 35-40 milyon vatandaşın füze tehdidi altında olduğunu varsayarsak, Türk Hükumeti nasıl bir tepki gösterirdi diye kendimize sormadan edemiyoruz.

Çatışmalardaki tarafların ölü sayıları kıyaslanarak saldırganın kim olduğunun saptanması mümkün müdür? Eğer İsrail halkı ve özellikle okullardaki çocuklar bu yolda eğitilip, her siren çaldığında barınaklara sığınıp ölümden kurtulabiliyorsa elbette insan zayiatı daha az olacaktır.

İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze’deki sivil halka zarar vermemek veya zararı asgariye indirmek için, saldırılardan önce Gazze halkına havadan bildiriler dağıtmakta, SMS kısa mesajları göndermekte, Hamas yöneticilerinden, füze rampalarından veya cephane depolarından uzak durmalarını istemekte ve daha sonra belirli hedeflere “nokta atışı” gerçekleştirmiştir. Buna rağmen, genelde bu uyarıları dikkate almayan bazı suçsuz insanların ölmesi önlenememektedir.
Bu noktada, İsrail Savunma Kuvvetleri’nin tersine, Hamas füzelerinin, suçlu suçsuz ayırt etmeden sivil halkı öldürmek amacıyla şehir merkezlerine bilinçli olarak yönlendirildiğini hatırlatmak yerinde olur.

Ne yazık ki bu olaylar, Türk medyasında da Yahudi karşıtı önyargılarından sıyrılamayan bazı yazarlar tarafından kin ve nefret duyguları uyandıracak üslupta yansıtılmakta, Batı dünyasının kabul ettiği ‘İsrail’in kendi vatandaşlarını koruma sorumluluğunu’ dikkate almamaktadır.

Tüm isteğimiz GERÇEKLERİN çarpıtılmaması ve bilgilerin eksik verilmemesidir. Hükûmet yetkililerinin yanlış veya eksik bilgilendirildikleri, zayıf ta olsa, bir olasılıktır. Bu nedenle, Türkiye ve Türkleri seven, Türkiye-İsrail dostluğuna büyük önem veren bizler, GERÇEKLERİ Türk halkının bilgisine sunmayı gerekli gördük.

İSRAİL’DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİ
Yönetim Kurulu adına
Başkan
ZALİ DE TOLEDO

 

 

bu mektuba aşağıdaki linkten de ulaşabilirsiniz.

http://www.hasturktv.com/israilde_gundem/4962.htm


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 387 other followers

%d bloggers like this: