Türkiye'deki İsrail Temsilcilikleri Resmi Blogu

Home » Israel » İsrailli Kadın Ajanlar: Flört ederiz ama…

İsrailli Kadın Ajanlar: Flört ederiz ama…

Categories

Arşıv

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.


Aşağıda özetini sunmuş olduğumuz makale 15 Eylül tarihinde dialymail gazetesinin internet sitesinde yayımlanmıştır.

gördüklerinize aldanmayın…

İsrail tarihinde ilk defa 5 Mossad ajanının röportaj verilmesine izin verildi.
Uluslararası ajanlardan bahsetiğimiz zaman aklımıza hemen James Bond ya da Jason Bourne tarzı erkeksi,maço karakterler geliyor.
Ama Mossad’da ,Israil’in bu süper gizli servisinde, ajan olarak baştan çıkarıcı, güzel ve genç kadınlar görevli. Yüksek eğitimli bu ajanlar düşmanı yakalamak için “her yol mübahtır” mantığına sahip olsalar da düşmanla kesinlikle yatmayacaklarını, o noktada kırmızı bir çizgi çektiklerini söylüyorlar.

bir kadın ajan

Hiç kimse, daha önce Mossad’ın büyük başarılar kazandırmış olan kadın ajanlar ile ilgili bir açıklama duymamıştı.İlk defa, aralarından 5 tanesi İsrail Magazine Dergisi Lady Globes’a “sanki bir filmdeymiş gibi” yaşadıkları sıradışı hayat tarzlarıyla ilgili konuştular. Mossad, İsrail’in nükleer silahlarını ilk kez dünyaya duyuran nükleer teknisyen Mordehay Vanunu’yu 1986’da bir kadın ajanla tuzağa düşürmüştü.
Kendini Yael olarak tanıtan kadın ajan; kadınların yabancılar tarafından güvenilir bulundukları için erkeklerden daha avantajlı olduklarıni, Gülümseyen bir kadının yasak bir bölgeye girmesi bir erkeğe oranla daha yüksek olduğunu söyledi.
Bir başka ajan olan Efrat ; “Kadınlığımızı kullanıyoruz çünkü düşmana karşı her yol mübahtır.”
Fakat Efrat’ın ve arkadaşlarını düşmanı yakalamak için yapmayacakları şeyler de var. ” eğer görevimizde ilerlemek için Ahmedinedjad’ın Genelkurmay Başkanı’yla yatmamız gerekiyorsa,bunu yapmamıza Mossad’dan hiçkimse izin vermez.”
‘kadın ajanlar cinsel amaçla kullanılmıyor.Flört ederiz ama cinsel ilişkiye girmeyiz.Ancak, bu görev sanıldığı kadar kolay değil.38 yaşındaki Ella isimli kadın ajanın Lady Globes’a yaptığı açıklamaya göre;”eşimi ve 3 çocuğumu bırakıp işe giderken boğazıma bir şeyler düğümleniyor, göz yaşları içinde gidiyorum.
Mossad şefi Tamir Pardo ajanlarının yarısının kadın olduğunu, ve erkeklere göre daha avantajlı olduklarını ve Kalıplaşmış düşüncelerin aksine kadınların yeteneklerinin erkeklere göre bölgeyi anlama,şartları okuma, mekansal farklılıklar gibi birçok konuda daha üstün oldukarını belirtti.

kadın ajan

kaynak:dialymail.co.uk


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 389 other followers

%d bloggers like this: